горные районы, субвенция, медицинаУряд схвалив законопроект про розвиток гірських і високогірних територій. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який був схвалений урядом. Про це наголосив віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи схвалення на засіданні Уряду проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах".

За його словами, критерієм віднесення гірських населених пунктів до категорії високогірних є розташування населеного пункту або його частини, на якій проживає більш як третина мешканців на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря.

"Для гірських та високогірних населених пунктів будуть передбачені  підвищені коефіцієнти при розрахунку розміру медичної та освітньої субвенцій, здійснені заходи щодо берегоукріплення, водопостачання та будівництва очисних споруд, а також розроблені та профінансовані державні програми щодо стимулювання розбудови транспортної і соціальної інфраструктури, розвитку бізнесу, підвищення рівня зайнятості, покращення екологічної ситуації тощо", - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, також запропоновано внести зміни до Земельного кодексу та Закону "Про індустріальні парки" щодо зменшення розміру земельної ділянки для створення індустріального парку для гірських та високогірних територій з 15 до 10 га. Це дасть змогу започатковувати виробництва та створювати нові робочі місця на цих територіях.

Нагадаємо, 5 грудня під час засідання чергової сесії Львівської обласної ради депутатський корпус ухвалив Стратегію розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2020 роки.


Правительство одобрило законопроект о развитии горных и высокогорных территорий. Об этом сообщает пресс-служба Львовского областного совета.

Минрегион разработал законопроект о статусе высокогорных населенных пунктов и предоставлении им дополнительных государственных гарантий, который был одобрен правительством. Об этом заявил вице-премьер-министр-министр регионального развития, строительства и ЖКХ Геннадий Зубко, комментируя одобрение на заседании Правительства проекта Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно устойчивого развития и создания новых рабочих мест в горных и высокогорных населенных пунктах".

По его словам, критерием отнесения горных населенных пунктов к категории высокогорных является расположение населенного пункта или его части, на которой проживает более трети жителей на высоте 600 метров и выше над уровнем моря.

"Для горных и высокогорных населенных пунктов будут предусмотрены повышенные коэффициенты при расчете размера медицинской и образовательной субвенций, осуществлены мероприятия по берегоукреплению, водоснабжению и строительству очистных сооружений, а также разработаны и профинансированы государственные программы по стимулированию развития транспортной и социальной инфраструктуры, развития бизнеса, повышения уровня занятости, улучшение экологической ситуации и т.д.", - подчеркнул вице-премьер-министр.

По его словам, также предложено внести изменения в Земельный кодекс и Закон "Об индустриальных парках" по уменьшению размера земельного участка для создания индустриального парка для горных и высокогорных территорий с 15 до 10 га. Это позволит начинать производства и создавать новые рабочие места на этих территориях.

Напомним, 5 декабря в ходе заседания очередной сессии Львовского областного совета депутатский корпус принял Стратегию развития горных территорий Львовской области на 2018-2020 годы.