STATUS QUO

памятник, Иосиф Слепой, Трускавец

На Львівщині побудують найбільший в Україні пам'ятник Йосипу Сліпому

Пам’ятник Йосипу Сліпому у Трускавці обіцяє стати найбільшим пам’ятником Патріарху в Україні. Про це повідомляє прес-служба Трускавецької міської ради. 

2017 рік в Україні оголошено роком Патріарха Йосипа Сліпого. Про життя та служіння визначного українця говорять у найвіддаленіших куточках країни. В Трускавці вирішили увіковічнити ісповідника віри у скульптурі. Кілька місяців відбувались громадські зустрічі-обговорення щодо місця встановлення пам’ятник.

19 липня відбулась підсумкова зустріч з обговорення проекту, на якої архітектор Орест Скоп та скульптор Ярослав Скакун презентували остаточний варіант пам’ятника. Це буде постать Патріарха у весь ріст, навколо нього задумано спорудити місце для відпочинку. Встановити фігуру планують біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Дрогобицькій. Як пояснюють автори задуму, концепція архітектурної композиції полягає в тому, щоб продовжити дорогу  духовного спілкування від храму до пам’ятника.

"В Україні не багато пам’ятників Йосипу Сліпому. Це – бюсти та погруддя. Фігура в повний ріст, яка б могла передати всю велич цієї людини, в Трускавці буде першою. Я радий, що її проектують такі відомі та талановиті фахівці, це ознака якісної роботи", – зауважив депутат облради Михайло Цимбалюк.

"Щороку у Трускавець приїжджають чимало відпочивальників з різних країн та куточків України. Вони шукають тут зцілення тілесного. Мені дуже хочеться, щоб наше місто стало тією колискою, яка б зцілювала і духовно. Я вірю, що Трускавець спасе Україну", - зазначив ідейний натхненник проекту отець Володимир.


Памятник Иосифу Слепому в Трускавце обещает стать самым большим памятником Патриарху в Украине. Об этом сообщает пресс-служба Трускавецкого городского совета. 

2017-й объявлен годом Патриарха Иосифа Слепого в Украине. О жизни и служения выдающегося украинца говорят в самых отдаленных уголках страны. В Трускавце решили увековечить исповедника веры в скульптуре. Несколько месяцев происходили общественные встречи-обсуждения относительно места установления памятника.

19 июля состоялась итоговая встреча, на которой архитектор Орест Скоп и скульптор Ярослав Скакун представили окончательный вариант памятника. Это будет фигура Патриарха во весь рост, вокруг него задумано соорудить место для отдыха. Установить фигуру планируют возле церкви Покрова Пресвятой Богородицы на ул. Дрогобычской. Как объясняют авторы замысла, концепция архитектурной композиции заключается в том, чтобы продолжить путь духовного общения от храма к памятнику.

"В Украине не много памятников Иосифу Слепому. Это - бюсты и головы. Фигура в полный рост, которая могла передать все величие этого человека, в Трускавце будет первой. Я рад, что ее проектируют такие известные и талантливые специалисты, это признак качественной работы", - отметил депутат облсовета Михаил Цимбалюк.

"Ежегодно в Трускавец приезжают немало отдыхающих из разных стран и уголков Украины. Они ищут здесь исцеление телесного. Мне очень хочется, чтобы наш город стал той колыбелью, которая исцеляла бы и духовно. Я верю, что Трускавец спасет Украину", - отметил идейный вдохновитель проекта отец Владимир.

Автор: Тетяна Костенко