STATUS QUO

Біля Винник знайшли сліди стародавньої цивілізації

Поблизу Винник на горі Жупан, археологи виявили амфору Трипільської культури, вік якої налічує п’ять тисяч років. На неї натрапили під час розкопок на місці давнього поселення. Про це на Facebook повідомив міський голова м. Винники Володимир Квурт, інформують "Винники плюс". 

"На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані, і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини. На фрагментах амфори можна побачити орнаменти, які притаманні лише Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду. Також на території об’єкту науковці натрапили на наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами. У 2016 році археологи натрапили на поселення трипільців поблизу Винників. Вони виявили рештки наземної двоярусної споруди, хоча до того часу вважалося, що трипільці на нашій території не мешкали", – сказано у повідомленні.

1cca350b1590f09a0f9a97cf3944fbe6.md.jpg 5dbb42f80939695b2c90f4c541f4d5d8.md.jpg 9cd5ad6b8316751ac533d668a6d6cbc9.md.jpg f64362569032c089a1f03b49473e0a76.md.jpg


Вблизи г. Винники на горе Жупан, археологи обнаружили амфору Трипольской культуры, возраст которой насчитывает пять тысяч лет. Ее нашли во время раскопок на месте древнего поселения. Об этом на Facebook сообщил городской голова г. Винники Владимир Квурт, информируют "Винники плюс". 

"К сожалению, сохранились лишь фрагменты амфоры. Но они в хорошем состоянии, и ученые утверждают, что смогут ее восстановить. Они убеждены, что это, несомненно, сенсационная находка, ведь это еще один артефакт, который дает возможность утверждать, что трипольская культура распространялась и на территории Львовщины. На фрагментах амфоры можно увидеть орнаменты, присущие только Трипольской культуре. В таких амфорах представители этих племен хранили зерно и воду. Также на территории объекта ученые натолкнулись на наконечник стрелы и каменную стелу, которая стоит на полу. Скорее всего, она может быть связана с какими-то ритуальными дийствами. В 2016 году археологи наткнулись на поселение трипольцев вблизи Винников. Они обнаружили остатки наземного двухъярусного сооружения, хотя к тому времени считалось, что трипольцы на нашей территории ни жили", - говорится в сообщении.