STATUS QUO

Львів увійшов в рейтинг міст, де найактивніше використовують 4G

Послуги 4G зв’язку від Київстар доступні у понад 11 000 міст та сіл України, де проживає 79% населення країни. Телеком-оператор дослідив де абоненти найбільше використовують мобільний інтернет.

Найактивніші користувачі 4G живуть у невеликих селах, де відсутній фіксований інтернет або вартість його встановлення досить висока. Серед рекордсменів, де один абонент використовує у середньому найбільший обсяг інтернету, - села з населенням 100-1000 осіб.

image

Усього за 2 роки у містах та селах ми дали доступ до швидкісного 4G інтернету для 79% населення країни. Але залишається чимало маленьких селищ, де мобільний інтернет - це єдиний спосіб бути онлайн. Особливо відчутна необхідність бути на зв’язку зараз, під час самоізоляції. Тому ми продовжуємо активно інвестувати в мережу та запускаємо 4G у населених пунктах на всій території України, не зупиняючи цей процес навіть під час карантину, - коментує Павло Даніман, директор з маркетингу Київстар.

Цікаво, що у містах-лідерах рейтингу абоненти Київстар використовують у середньому вдвічі меншу кількість мегабайтів, ніж у селах-рекордсменах. Адже в містах краще розвинута інфраструктура фіксованого інтернету. А у 5 найбільших містах абоненти використовують мобільний інтернет трохи більше, ніж у середньому по Україні – понад 8000 Мб. Разом з тим, саме абоненти у цих 5 містах використовують майже 30% всього мобільного інтернету у мережі оператора.


Нагадаємо, що за рік Київстар значно збільшив покриття 4G мережі. Якщо у квітні 2019 року 4G працював у більш ніж 4000 містах та селах, то зараз у понад 11 000 населених пунктах. І оператор продовжує розширювати свою 4G мережу у невеликих селах, щоб у більшості населення був швидкісний мобільний інтернет під час карантину. Наприклад, протягом березня та квітня 4G був запущений майже у 1500 населених пунктах. А високу швидкість мобільного інтернету від Київстар вже неодноразово відзначали дві міжнародні організації Ookla та nPerf.

Автор: Гололобова Мадина