Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, дерев’яний хрест і металевий німб скульптури скорботного Христа з родинної усипальниці Боїмів демонтували для досліджень і реставрації. Також, найвірогідніше, демонтують і саму фігуру Христа. У такому разі, після закінчення реставраційних робіт оригінал фігури повернуть на купол каплиці.

«Хрест і німб вже демонтовані. Їх передусім будуть досліджувати і надалі реставрувати окремо в реставраційних майстернях. Будемо також досліджувати, чи хрест автентичний», - розповіла Ліля Онищенко.

Щодо самої скульптури скорботного Христа, то вона в дуже поганому стані. «Тут є сліди доповнень, доліплена рука, яка очевидно колись була втрачена. Є сліди цементу, є сліди якихось укріплень. Камінь має багато домішок ракушок, є дуже крихкий. Скульптура потребує першочергових протиаварійних робіт», - зазначила Лілія Онищенко.

Нагадаємо, частину коштів на реставрацію скульптури скорботного Христа на мистецькому аукціоні зібрав Інститут банківської справи, решту ж коштів виділяє фундація «Полоніка».