парк культуры, немецкие солдаты, захоронениеУ львівському Парку культури імені Богдана Хмельницького завершили ексгумацію тіл 175 німецьких солдатів Другої світової війни. Йдеться про поховання на колишньому військовому кладовищі, яке тут існувало у воєнні роки. Про це повідомляє "Львівська газета". 

Перепохованням решток солдатів опікується Німецька народна спілка з догляду за військовими похованнями.

"Відомо, що під час Другої світової війни у нинішніх корпусах Академії сухопутних військ був військовий німецький госпіталь, який працював з 1942 року. Тут лікували солдатів з різних фронтів, адже це був великий медичний центр. Солдатів, які помирали, хоронили неподалік – зокрема, і на території нинішнього Парку культури", – розповідає керівник робіт, відповідальний працівник Німецької народної спілки Мирон Старко.

За його словами, кладовище налічувало більше 2 тисяч поховань. Завдяки ретельному підходу до поховань, який був у німців навіть у часи війни, нині в Німеччині є детальні списки захоронених тут з описами поранень та причин смерті. За словами пошуковця, приблизно 70% тіл знаходять із жетонами. На них вказано ім’я, група крові та особовий номер, в якому закодовано, зокрема, номер частини. Однак, запевняють історики, навіть ті, хто не має на собі жетона, не залишаться невідомими.

Роботи з ексгумації та перепоховання німецьких солдатів, які поховані на території нинішнього парку культури, почали ще 2004 року. Тоді підняли останки 1709 солдатів. Не змогли дослідити лише шматок під асфальтом. Відновити роботи вдалося лише 2017 року завдяки співпраці з директором парку Олександром Молодим. Цьогорічні ексгумаційні роботи розпочали наприкінці серпня і вони тривали майже два місяці. Усі ексгумовані останки перепоховають на німецькому військовому цвинтарі в селі Потелич Жовківського району.

Через погодні умови цьогорічні пошукові роботи довелося припинити. Однак продовжити їх планують уже наступного року. За словами пошуковців, ще частину поховань планують віднайти на території парку, що прилягає до Монумента слави, а частина, найімовірніше, є під плитами, які замощують площу Меморіалу. Для того, аби зняти їх, команді пошуковців доведеться отримати окремий дозвіл від міської ради.


В львовском Парке культуры имени Богдана Хмельницкого завершили эксгумацию тел 175 немецких солдат Второй мировой войны. Речь идет о захоронении на бывшем военном кладбище, которое здесь было в военные годы. Об этом сообщает "Львовская газета". 

Перезахоронением останков солдат занимается Немецкий народный союз по уходу за воинскими захоронениями.

"Известно, что во время Второй мировой войны в нынешних корпусах Академии сухопутных войск был военный немецкий госпиталь, который работал с 1942 года. Здесь лечили солдат с разных фронтов, ведь это был большой медицинский центр. Солдат, которые умирали, хоронили неподалеку - в частности, и на территории нынешнего Парка культуры ", - рассказывает руководитель работ, ответственный работник Немецкого народного союза Мирон Старко.

По его словам, кладбище насчитывало более 2 тысяч захоронений. Благодаря тщательному подходу к захоронениям, который был у немцев даже во времена войны, сейчас в Германии есть подробные списки захороненных здесь с описаниями ранений и причин смерти. По словам поисковика, примерно 70% тела находят с жетонами. На них указано имя, группа крови и личный номер, в котором закодировано, в частности, номер части. Однако даже те, кто не имеет на себе жетона, не останутся неизвестными.

Работы по эксгумации и перезахоронении немецких солдат, которые похоронены на территории нынешнего парка культуры, начали еще в 2004 году. Тогда подняли останки 1709 солдат. Не смогли исследовать лишь кусок под асфальтом. Возобновить работы удалось только в 2017 году. Нынешние эксгумационные работы начали в конце августа, и они продолжались почти два месяца. Все эксгумированные останки перезахоронят на немецком военном кладбище в селе Потелич Жовковского района.

Из-за погодных условий в этом году поисковые работы пришлось прекратить. Однако продлить их планируют уже в следующем году. По словам исследователей, еще часть захоронений планируют найти на территории парка, прилегающей к Монументу славы, а часть, скорее всего, находится под плитами, которыми замощена площадь Мемориала. Для того, чтобы снять их, команде исследователей предстоит получить отдельное разрешение от городского совета.