STATUS QUO

ЕС, переселенцы, проект

Європейці допомогли трьом переселенцям відкрити свій бізнес

Кав'ярня, фотостудія, йога-клуб - на Львівщині жінки-переселенки започаткували власну справу за підтримки МЗС Литовської Республіки. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

В межах проекту "Інноваційна програма розвитку підприємництва внутрішньо переміщених жінок у сільській місцевості" троє жінок-переселенок започаткували власний бізнес на Львівщині. Підприємливі жінки, які покинули свої домівки внаслідок військових дій на Сході України та анексії АР Крим, відкрили кав’ярню, йога-клуб та фотостудію для тварин.

"Я дуже хотіла фотографувати кішок, собак у студії. Чимало студій цього не дозволяють. Ми пройшли дуже цікаве навчання, мене підтримали, і вже зараз у мене є необхідне обладнання для зйомки домашніх улюбленців. Також я співпрацюю з ЛКП та волонтерами, і ми вже прилаштували багато собак та цуценят. Так, завдяки моїм фото, тварини знаходять свій дім",- розповіла  переселенка із Донецька Наталя Кузнецова, яка відкриває першу у Львові фотостудію для тварин. 

Загалом жінки отримали по 1000 євро кожна для реалізації своїм задумів. Організатори проекту не лише сприяли консультуванню учасників, але й супроводжували їх на кожному етапі реалізації задуму.

"Особливістю проекту було впровадження менторської підтримки успішних бізнесменів, які консультували учасників з питань запровадження власної справи. Проекти, які ми обрали, вирізнялися оригінальністю, а також робили акцент  на розвитку регіонів Львівщини. Відтак втілення підтриманих ідей внутрішньо переміщених осіб дозволить не лише створити місця для дозвілля, а й стане платформою для налагодження комунікації між мешканцями і особами, які в силу обставин, знаходять тут свій дім", – зазначила виконавчий директор ГО "Центр просвітництва та розвитку людини", керівник проекту Наталія Проць.

Проект реалізовується ГО "Центр просвітництва та розвитку людини" у співпраці з ГО "Фундація прав людини", за підтримки МЗС Литовської Республіки, Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Львівського обласного центру зайнятості. А вже у серпні стартує новий проект для внутрішньо переміщених осіб, який передбачає менторську, фінансову підтримку та навчальний візит до Естонії представників кращих проектів.

 

Евросоюз

Ця публікація була підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ІА "Status Quo" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.


Кофейня, фотостудия, йога-клуб - на Львовщине женщины-переселенки начали собственное дело при поддержке МИД Литовской Республики. Об этом сообщает пресс-служба Львовской облгосадминистрации.

В рамках проекта "Инновационная программа развития предпринимательства внутренне перемещенных женщин в сельской местности" трое женщин-переселенок начали собственный бизнес на Львовщине. Предприимчивые женщины, которые покинули свои дома в результате военных действий на востоке Украины и аннексии АР Крым, открыли кафе, йога-клуб и фотостудию для животных.

"Я очень хотела фотографировать кошек, собак в студии. Многие студии этого не позволяют. Мы прошли очень интересное обучение, меня поддержали, и уже сейчас у меня есть необходимое оборудование для съемки домашних любимцев. Также я сотрудничаю с ЛКП и волонтерами, и мы уже пристроили много собак и щенков. Так, благодаря моим фото, животные находят свой дом", - рассказала переселенка из Донецка Наталья Кузнецова, которая открывает первую во Львове фотостудию для животных.

В целом, женщины получили по 1000 евро каждая для реализации своей замыслов. Организаторы проекта не только способствовали консультированию участников, но и сопровождали их на каждом этапе реализации замысла.

"Особенностью проекта было внедрение менторской поддержки успешных бизнесменов, которые консультировали участников по вопросам внедрения собственного дела. Проекты, которые мы выбрали, отличались оригинальностью, а также делали акцент на развитии регионов Львовщины. Поэтому воплощение поддержанных идей внутренне перемещенных лиц позволит не только создать места для досуга, но и станет платформой для налаживания коммуникации между жителями и людьми, которые в силу обстоятельств, находят здесь свой дом", - отметила исполнительный директор ОО" Центр просвещения и развития человека", - говорит руководитель проекта Наталья Проц.

Проект реализуется ОО "Центр просвещения и развития человека" в сотрудничестве с ОО "Фонд прав человека", при поддержке МИД Литовской Республики, Департамента внутренней и информационной политики Львовской ОГА, Львовского областного центра занятости. А уже в августе стартует новый проект для внутренне перемещенных лиц, который предусматривает менторскую, финансовую поддержку и учебный визит в Эстонию представителей лучших проектов.

 

Евросоюз

Эта публикация была подготовлена в рамках проекта "Продвижение реформ в регионы" при содействии Европейского Союза. (http://ec.europa.eu/europeaid). Содержание этой публикации является исключительной ответственностью ИА "Status Quo" и никоим образом не отражает точку зрения Европейского Союза.

Автор: Тетяна Костенко