STATUS QUO

День города, программа

Як Львів святкуватиме своє 763-ліття (програма заходів)

Цього року святкування Дня міста проходитиме у стилі ретро та триватиме три дні — з 3 до 5 травня. У цей час на жителів та гостей міста чекає насичена програма заходів: святкові концерти, майстер-класи, сніданки-дискусії, ретро-вечірки та багато інших не менш цікавих атракцій. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Цьогоріч загальна тематика заходів, які проходитимуть у Львові до Дня міста, акцентована на стиль ретро. Це культура міжвоєнного Львова, яка активно проявляється у сьогоденні.

Ключові локації - площа Ринок, де розташовуватиметься головна сцена, та внутрішній дворик Ратуші, де відбуватимуться майстер-класи, лекції та виставки. У парку культури ім. Б. Хмельницького вперше проходитиме Retro Lviv Festival. Також будуть нові локації.

Кожного дня святкування Дня міста починатиметься зі сніданків з відомими істориками.

"Ми будемо розбиратися, що таке насправді бути львів’янином, і як це бути львів’янином. Також говоритимемо про життя містян на початку 20-го століття. Запрошуємо ввечері взяти участь у ретро-вечірці і просто гарно провести час. Хочу усіх заохотити одягати ретро-одяг, у п’ятницю на відкриття нашого міського святкування "Львів у стилі ретро", адже буде проводитися конкурс, і людина, яка прийде в ретро-одязі, отримає дуже гарний цінний подарунок від Львівської міської ради", — наголосила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

За даними управління культури, до участі у сніданках та вечірках запрошені Львівський національний літературно-меморіальний музей І. Франка та Палац культури ім. Г. Хоткевича. Один із сніданків відбудеться у дворику Ратуші.

Цьогорічний День міста стане музичним, адже впродовж трьох днів на площах Львова виступатимуть музичні гурти, колективи, хори та оркестри. Серед них гурт Wszystko, вокальна формація Піккардійська терція, інструментальний гурт Rockoko, академічний симфонічний оркестр INSO-Львів, Lviv Jazz Orchestra, переможниця конкурсу "Голос країни 2019" Оксана Муха та багато інших.

Цікаві заходи відбуватимуться у Центрі Довженка на Сихові, культурно-мистецькому центрі "Супутник" на Левандівці, у Lviv film centr, що на вул. В. Великого, 14а. На Сихові також буде проходити IV фестиваль духових оркестрів "Королівський лев".

Традиційна міська хода з театралізованою передачею ключів від Львова пройде центром міста 4 травня об 11.00.

Детальна програма святкування на facebook сторінці управління культури ЛМР. 


В этом году празднование Дня города будет проходить в стиле ретро и продлится три дня - с 3 до 5 мая. В настоящее время на жителей и гостей города ждет насыщенная программа мероприятий: праздничные концерты, мастер-классы, завтраки-дискуссии, ретро-вечеринки и много других не менее интересных достопримечательностей. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

В этом году общая тематика мероприятий, которые будут проходить во Львове ко Дню города, акцентирована на стиль ретро. Это культура межвоенного Львова, активно проявляется в настоящем.

Ключевые локации - площадь Рынок, где будет располагаться главная сцена, и внутренний дворик Ратуши, где будут проходить мастер-классы, лекции и выставки. В парке культуры им. Б. Хмельницкого впервые пройдет Retro Lviv Festival. Также будут новые локации.

Каждый день празднования Дня города будет начинаться со завтраков с известными историками.

"Мы будем разбираться, что такое на самом деле быть львовянином, и как это быть львовянином. Также будем говорить о жизни горожан в начале 20-го века. Приглашаем вечером принять участие в ретро-вечеринке и просто хорошо провести время. Хочу всех поощрить одевать ретро-одежду, в пятницу на открытие нашего городского празднования "Львов в стиле ретро", ведь будет проводиться конкурс, и человек, который придет в ретро-одежде, получит очень хороший ценный подарок от Львовского городского совета", - подчеркнула Наталья Бунда, директор департамента развития ЛГС.

По данным управления культуры, к участию в завтраках и вечеринках приглашены Львовский национальный литературно-мемориальный музей И. Франко и Дворец культуры им. Хоткевича. Один из завтраков состоится во дворике Ратуши.

Нынешний День города станет музыкальным: на протяжении трех дней на площадях Львова будут выступать музыкальные группы, коллективы, хоры и оркестры. Среди них группа Wszystko, вокальная формация Пиккардийская терция, инструментальный ансамбль Rockoko, академический симфонический оркестр INSO-Львов, Lviv Jazz Orchestra, победительница конкурса "Голос страны 2019" Оксана Муха и многие другие.

Интересные мероприятия будут проходить в Центре Довженко на Сыхове, культурно-художественном центре "Спутник" на Левандовке, в Lviv film centr, на ул. В. Великого, 14а. На Сыхове также будет проходить IV фестиваль духовых оркестров "Королевский лев".

Традиционная городская шествие по театрализованной передачей ключей от Львова пройдет по центру города 4 мая в 11.00.

Подробная программа празднования на facebook странице управления культуры ЛГС. 

Автор: Тетяна Костенко