STATUS QUO

На Львівщині чоловік, який видобував пісок на території заказника, відбувся штрафом

На Львівщині засуджено організатора незаконного видобутку корисних копалин на території заказника. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

Незаконну діяльність зловмисника з незаконного добутку корисних копалин викрили та припинили працівники Управління захисту економіки Львівщини спільно з працівниками Городоцької місцевої прокуратури.

Правоохоронці встановили, що 58-річний мешканець Яворівського району, не маючи відповідних дозвільних документів, організував на території Чолгинського орнітологічного заказника місцевого значення видобуток піску, який у подальшому реалізовувався як будівельний матеріал мешканцям та юридичним особам регіону. "Підприємця" затримали під час незаконного видобутку піщаної суміші, у нього було вилучено екскаватор та вантажну автомашину.

Зловмиснику було повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.252 КК України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду), а обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Суд, враховуючи угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, призначив узгоджену сторонами міру покарання у вигляді штрафу  на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідка SQ. Чолги́нський зака́зник — орнітологічний заказник місцевого значення в Україні. Утворений в 1997 році та розташований у межах Яворівського району Львівської області. Загальна площа складає 820 га та охоплює лісовий масив з двома водоймами, а також водно-болотний природний комплекс. Місце зупинки під час сезонних міграцій водоплавних птахів, у тому числі рідкісних, занесених до Червоної книги України.


На Львовщине осужден организатора незаконной добычи полезных ископаемых на территории заказника. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.

Незаконную деятельность злоумышленника по незаконной добыче полезных ископаемых разоблачили и прекратили сотрудники Управления защиты экономики Львовщины совместно с работниками Городокской местной прокуратуры.

Правоохранители установили, что 58-летний житель Яворовского района, не имея соответствующих разрешительных документов, организовал на территории Чолгинского орнитологического заказника местного значения добычу песка, который в дальнейшем реализовывался как строительный материал жителям и юридическим лицам региона. "Предпринимателя" задержали во время незаконной добычи песчаной смеси, у него были изъяты экскаватор и грузовая автомашина.

Злоумышленнику было сообщено о подозрении в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч.1 ст.252 УК Украины (умышленное уничтожение или повреждение территорий, взятых под охрану государства, и объектов природно-заповедного фонда), а обвинительный акт направлен на рассмотрение суда.

Суд, учитывая соглашение о признании виновности, заключенное между прокурором и обвиняемым, назначил согласованную сторонами меру наказания в виде штрафа в размере ста необлагаемых минимумов доходов граждан.

Справка SQ. Чолгинський заказник - орнитологический заказник местного значения в Украине. Образован в 1997 году и расположен в пределах Яворовского района Львовской области. Общая площадь составляет 820 га и охватывает лесной массив с двумя водоемами, а также водно-болотный природный комплекс. Место остановки во время сезонных миграций водоплавающих птиц, в том числе редких, занесенных в Красную книгу Украины.