STATUS QUO

суд, водитель, сбил пешехода

Водія, який у Львові вбив пішохода, суд двічі звільняв від покарання

Водія, який у стані алкогольного сп'яніння збив пішохода на смерть у Львові, суд двічі звільняв від відбування покарання. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Водій в вересні 2014 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, керуючи автомобілем марки ВАЗ 2107 у Львові порушив вимоги Правил дорожнього руху України та здійснив наїзд на пішохода, який у цей час переходив проїзну частину дороги. Внаслідок отриманих травм пішохід помер на місці події. Слідство кваліфікувало це кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 286 КК України.

У судових дебатах прокурор орієнтував суд на призначенні підсудному покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки. Однак Сихівський районний суд міста Львова звільнив його від відбування основного покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, встановивши іспитовий строк тривалістю в 3 роки. Не погодившись із вказаним вироком суду, прокурор оскаржив його в апеляційному порядку, проте апеляційний суд Львівської області залишив вирок без змін. І лише судом касаційної інстанції скаргу прокуратури на вирок було задовольнено та призначено новий судовий розгляд в суді апеляційної інстанції. За результатами повторного судового розгляду апеляційним судом Львівської області винуватця ДТП засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.


Водителя, который в состоянии алкогольного опьянения сбил пешехода насмерть во Львове, суд дважды освобождал от наказания. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.

Водитель в сентябре 2014 года, находясь в состоянии алкогольного опьянения, управляя автомобилем ВАЗ 2107 во Львове нарушил требования Правил дорожного движения Украины и совершил наезд на пешехода, который в это время переходил проезжую часть дороги. В результате полученных травм пешеход скончался на месте происшествия. Следствие квалифицировало это уголовное преступление по ч. 2 ст. 286 УК Украины.

В судебных прениях прокурор ориентировал суд на назначении подсудимому наказание в виде 4 лет лишения свободы с лишением права управлять транспортными средствами на 3 года. Однако Сыховский районный суд Львова освободил его от отбывания основного наказания в виде 4 лет лишения свободы и установил испытательный срок продолжительностью в 3 года. Не согласившись с указанным приговором суда, прокурор обжаловал его в апелляционном порядке, однако апелляционный суд Львовской области оставил приговор без изменений. И только судом кассационной инстанции жалоба прокуратуры на приговор была удовлетворена и назначено новое судебное рассмотрение в суде апелляционной инстанции. По результатам повторного судебного рассмотрения апелляционным судом Львовской области виновник ДТП приговорен к 4 годам лишения свободы с лишением права управлять транспортными средствами на 3 года.

Автор: Тетяна Костенко