STATUS QUO

добробат, ОУН, выставка

У Львові покажуть, як воює добробат ОУН

У понеділок, 24 квітня, у Львівському палаці мистецтв, о 16.00 відбудеться відкриття виставки “Добровольчий батальйон ОУН: два роки війни” про добровольчий батальйон ОУН та його бійців, які впродовж трьох років воюють в зоні АТО. Про це повідомляється на сайті Львівського палацу мистецтв.

Батальйон ОУН – український добровольчий батальйон, що дислокується на територіі Донецькоі та Луганськоі областей, захищаючи територіальну цілісність України.

Він був створений влітку 2014 року рішенням міськради як “Батальйон територіальної оборони м. Ніжин”, і як продовження визволеної боротьби, сформований з Першої сотні ОУН ім. Є. Коновальця – однієї з найдисциплінованіших сотень на Майдані, виїхав захищати Батьківщину в складі батальйону ”Азов”. Після відмови в державній реєстрації, керівництвом батальйону ОУН було прийнято рішення приєднати батальйон до складу Добровольчого українського корпусу ”Правого сектору”, назву батальйону було офіційно змінено – з ”Ніжин” на ”Батальйон ОУН”. З 4 серпня 2014 року він брав участь у боях за Савур-Могилу і село Степанівка. У серпні 2014 року Добровольчий батальйон ОУН відокремився від ДУК ПС в самостійний підрозділ.

З 12 серпня 2014 року Добровольчий батальйон ОУН перебазувався в селище Піски Ясинуватського району Донецької області. Пробув там по 18 квітня 2015 року, коли у зв’язку з мінськими домовленостями основну частину батальйону було виведено. Але одна чота як підрозділ аеророзвідки залишилася на позиціях до 06 липня 2016 року, після чого відбулася передислокація батальйону в смт. Кримське, Новоайдарівського району, Луганська області, де він знаходиться і по сьогодні.

Експозицію можна оглянути до 2 травня.


В понедельник, 24 апреля, во Львовском дворце искусств, в 16.00 состоится открытие выставки "Добровольческий батальон ОУН: два года войны» о добровольческом батальоне ОУН и его бойцах, которые в течение трех лет воюют в зоне АТО. Об этом сообщается на сайте Львовского дворца искусств.

Батальон ОУН - Украинский добровольческий батальон, который дислоцируется на территории Донецкой и Луганской областей, защищая территориальную целостность Украины.

Он был создан летом 2014 года решением горсовета как "Батальон территориальной обороны г. Нежин" и, как продолжение освободительной борьбы, сформированный из Первой сотни ОУН им. Е. Коновальца - одной из самых дисциплинированных сотен на Майдане, выехал защищать Родину в составе батальона "Азов". После отказа в государственной регистрации, руководством батальона ОУН было принято решение присоединить батальон в состав Добровольческого украинского корпуса "Правого сектора", название батальона было изменено - с "Нежин" на "Батальон ОУН". С 4 августа 2014 года он участвовал в боях за Саур-Могилу и село Степановка. В августе 2014 года Добровольческий батальон ОУН отделился от ДУК ПС в самостоятельное подразделение.

С 12 августа 2014 года Добровольческий батальон ОУН перебазировался в поселок Пески Ясиноватского района Донецкой области. Пробыл там по 18 апреля 2015 года, когда в связи с минскими договоренностями основную часть батальона вывели. Но подразделение аэроразведки осталась на позициях до 6 июля 2016 года, после чего батальон передислоцировали в пгт. Крымское, Новоайдаривського района, Луганская области, где он находится и по сей день.

Экспозицию можно осмотреть до 2 мая.

Автор: Тетяна Костенко