STATUS QUO

У Львові готуються до війни

У мерії посилять роботу щодо об’єктів укриття на випадок вторгнення Росії. На цьому сьогодні під час засідання виконавчого комітету міськради наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Питання об’єктів укриття зараз стоїть надзвичайно гостро. Особливо на тлі обговорення реалізації проекту "Північний потік 2" в обхід території України, коли не буде стримуючих факторів для нового витка агресії з боку Росії, вважає мер.

"Україна підписала Будапештський меморандум. Згідно з тим меморандумом, Україна віддала ядерну зброю, і крім ядерної зброї, Україна ще в 2012 році почала віддавати збагачений уран, який ми мали. А мали ми 70 кг збагаченого урану. І як тільки ми віддали весь збагачений уран, після цього зразу почалась агресія Росії, і Росія захопила велику частину території України. Якщо би весь збагачений уран був в Україні, велике питання — чи була би агресія. Якщо ввійде в дію "Північний потік 2", і Росія перестане прокачувати газ через територію України, треба готуватись до нової агресії з боку Росії, тому що тоді не буде жодних стримуючих факторів", - аргументував Андрій Садовий.

За його словами, питання безпеки у місті буде "переосмислене". Зокрема, це стосується підземних паркінгів, які проектуватимуть також як об'єкти укриття.


В мэрии усилят работу по объектам укрытия на случай вторжения России. Об этом сегодня во время заседания исполнительного комитета горсовета отметил городской голова Львова Андрей Садовый, передает пресс-служба Львовского городского совета.

Вопрос объектов укрытия сейчас стоит очень остро. Особенно на фоне обсуждения реализации проекта "Северный поток 2" в обход территории Украины, когда не будет сдерживающих факторов для нового витка агрессии со стороны России, считает мэр.

"Украина подписала Будапештский меморандум. Согласно тому меморандуму, Украина отдала ядерное оружие, и кроме ядерного оружия, Украина еще в 2012 году начала отдавать обогащенный уран, который мы имели. А должны мы 70 кг обогащенного урана. И как только мы отдали весь обогащенный уран, после этого сразу началась агрессия России, и Россия захватила большую часть территории Украины. Если бы весь обогащенный уран был в Украине, большой вопрос - была бы агрессия. Если войдет в действие "Северный поток 2", и Россия перестанет прокачивать газ через территорию Украины, нужно готовиться к новой агрессии со стороны России, потому что тогда не будет никаких сдерживающих факторов", - аргументировал Андрей Садовый.

По его словам, вопрос безопасности в городе будет "переосмыслен". В частности, это касается подземных паркингов, которые будут проектировать также как объекты укрытия.