STATUS QUO

На Львівщині вбили дачника

Патрульні Львова розкрили угон, крадіжку і вбивство літнього чоловіка. Про це повідомляє Патрульна поліція Львівської області.

Напередодні патрульним повідомили про підозріле авто в селі Конопниця на трасі. Водій створював аварійні ситуації на дорозі, а згодом пересів на місце пасажира. Коли патрульні прибули на місце події, то чоловік покинув автомобіль Citroen Berlingo.

Очевидці сказали, що бачили, як чоловік пішов на зупинку громадського транспорту з велосипедом та газонокосаркою. Там патрульні його і знайшли. Чоловік при собі не мав жодного документа і перебував з ознаками алкосп’яніння. В базі даних патрульні встановили особу громадянина, ним виявився раніше судимий за крадіжку з проникненням.

Інспектори 3-го батальйону почали з’ясовувати, чи автомобіль не є предметом злочину і чи речі не крадені. 39-річний мешканець Городоцького району сказав, що йому позичив і авто, і решту речей його знайомий з одного із сіл раніше згаданого району, з яким вони розпивали алкоголь. Патрульні зателефонували дільничному, який підтвердив, що авто належить місцевому громадянину. Онука власника, яка прийшла, чи справді він дав комусь свій автомобіль, знайшла його без ознак життя на подвір’ї з травмою голови. Також жінка повідомила, що зникла газонокосарка та велосипед. Оскільки були підстави вважати, що раніше згаданий громадянин може бути причетним до крадіжки, угону та вбивству, його передали слідчим Городоцького відділу поліції.

Також патрульні склали на чоловіка протокол за керування в нетверезому стані та винесли постанову за відсутність необхідних документів на керування транспортним засобом.

Як встановили поліцейські, загиблим виявився 72-річний мешканець міста Городок, власник дачі. Також було встановлено, що близько 10.00 між загиблим та раніше судимим 39-річний мешканцем одного з сіл району, котрий допомагав йому по господарству, виник конфлікт, під час якого молодший чоловік наніс старшому кілька ударів металевою палицею по голові. Від отриманих травм пенсіонер помер на місці події.

Після цього зловмисник заволодів автомобілем жертви та намагався втекти. Невдовзі патрульні поліцейські затримали його на автодорозі "Львів-Шегині" та доставили у Городоцьке відділення поліції.

За фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України, санкція якої передбачає від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі та за ч.1 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією цієї статті – від трьох до п’яти років позбавлення волі. Зловмисник затриманий в порядку ст.208 КПК України, невдовзі суд обере для нього міру запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

c4054b4d229030fba7fbbe9218859114.jpg


Патрульные Львова раскрыли угон, кражу и убийство пожилого мужчины. Об этом сообщает Патрульная полиция Львовской области.

Накануне патрульным сообщили о подозрительном авто в селе Конопниця на трассе. Водитель создавал аварийные ситуации на дороге, а затем пересел на место пассажира. Когда патрульные прибыли на место происшествия, то человек покинул автомобиль Citroen Berlingo.

Очевидцы сказали, что видели, как мужчина пошел на остановку общественного транспорта с велосипедом и газонокосилкой. Там патрульные его и нашли. Человек при себе не имел никакого документа и находился с признаками алкоспьяниння. В базе данных патрульные установили личность гражданина, им оказался ранее судимый за кражу с проникновением.

Инспекторы 3-го батальона начали выяснять, не является ли автомобиль предметом преступления и не ворованные ли вещи. 39-летний житель Городокского района сказал, что ему одолжил и авто, и остальные вещи его знакомый из одного из сел ранее упомянутого района, с которым они распивали алкоголь. Патрульные позвонили участковому, который подтвердил, что авто принадлежит местному гражданину. Внучка владельца, которая пришла проверить, действительно ли он дал кому-то свой автомобиль, нашла его без признаков жизни во дворе с травмой головы. Также женщина сообщила, что исчезли газонокосилка и велосипед. Поскольку были основания полагать, что ранее упомянутый гражданин может быть причастен к краже, угону и убийству, его передали следователям Городокского отдела полиции.

Также патрульные составили на мужчину протокол за управление в нетрезвом состоянии и вынесли постановление за отсутствие необходимых документов на управление транспортным средством.

Как установили полицейские, погибшим оказался 72-летний житель города Городок, владелец дачи. Также было установлено, что около 10.00 между погибшим и ранее судимым 39-летний жителем одного из сел района, который помогал ему по хозяйству, возник конфликт, в ходе которого младший мужчина нанес старшему несколько ударов металлической палкой по голове. От полученных травм пенсионер скончался на месте происшествия.

После этого злоумышленник завладел автомобилем жертвы и пытался убежать. Вскоре патрульные полицейские задержали его на автодороге "Львов-Шегини" и доставили в Городокское отделение полиции.

По фактам открыты уголовные производства по ч.1 ст.115 (умышленное убийство) УК Украины, санкция которой предусматривает от семи до пятнадцати лет лишения свободы и по ч.1 ст.289 (незаконное завладение транспортным средством) УК Украины. Максимальное наказание, предусмотренное санкцией данной статьи, - от трех до пяти лет лишения свободы. Злоумышленник задержан в порядке ст.208 УПК Украины, вскоре суд изберет для него меру пресечения. Досудебное расследование продолжается.