STATUS QUO

стоимость обучения, вузы, Львов

У львівських вишах підняли вартість навчання

Цього року практично всі вищі навчальні заклади підняли вартість освіти – від 5% до 30%. В університетах пояснюють це подорожчанням комунальних послуг і зростанням зарплати викладачів. Про це повідомляє ZAHID.NET

За даними видання, Національний університет ім. І. Франка пропонує навчання на 19 факультетах за майже ста спеціальностями. Найдорожчі – право та міжнародні відносини – від 18 до 22 тис грн за рік. Найдешевше вивчитися на фізика, математика або хіміка – 7-9 тис. грн. Порівняно з 2016 роком цьогоріч вартість навчання зросла від 5% до 12%.

У медичному університеті ім. Д. Галицького ціни на всіх факультетах у середньому зросли на 3 тис. грн. Це від 10 до 23%. Університет підняв ціну через збільшення мінімальної зарплати та зростання цін на комунальні послуги.

Національний університет "Львівська політехніка" збільшив вартість навчання на 30%.

Востаннє ціни змінювалися три роки тому.


В этом году практически все высшие учебные заведения подняли стоимость образования - от 5% до 30%. В университетах объясняют это подорожанием коммунальных услуг и ростом зарплаты преподавателей. Об этом сообщает ZAHID.NET

Так, по данным издания, Национальный университет им. И. Франко предлагает обучение на 19 факультетах по почти ста специальностям. Самые дорогие - право и международные отношения - от 18 до 22 тыс. грн.. в год. Дешевле выучиться на физика, математика или химика - 7-9 тыс. грн. По сравнению с 2016 годом в нынешнем стоимость обучения выросла на 5-12%.

В медицинском университете им. Д. Галицкого цены на всех факультетах в среднем выросли на 3 тыс. грн. Это от 10 до 23%. Университет поднял цену из-за увеличения минимальной зарплаты и роста цен на коммунальные услуги.

Национальный университет "Львовская политехника" увеличил стоимость обучения на 30%.

Последний раз цены менялись три года назад.

Автор: Тетяна Костенко