STATUS QUO

баланс, ЛКП

У Львові з балансу ЛКП списали майже половину будинків

Відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради "Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у м. Львові", у місті триває процес списання багатоквартирних будинків комунальної власності з балансу ЛКП. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури, станом на сьогодні списано 3801 із 7674 будинків.

Після списання будинку з балансу ЛКП, до моменту визначення мешканців з формою правління, будинок залишається на обслуговувані в комунального підприємства.

"Допоки мешканці не визначаться і на загальних зборах не створять ОСББ, або визначаться з управляючою компанією, і укладуть з нею угоду на управління будинком, будинок залишається на обслуговуванні свого ЛКП. І лише тоді, коли буде укладена угода на управління будинком, розривається угода з ЛКП на обслуговування. Якщо будинок переходить на управління до управляючої компанії, тоді розмір квартирної плати обумовлюється на договірних відносинах. Визначаються, які послуги є обов’язкові — прибирання сходової клітки, прибудинкової території, оплата за вивіз ТПВ, освітлення сходової клітки, поточний ремонт даху та ін. Якщо мешканці хочуть ще якість інші роботи провести в будинку, тоді збільшується розмір квартирної плати, щоб акумулювати кошти в резервний фонд для проведення відповідних робіт", — повідомляють в департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Договір на управління будинком з управляючою компанією укладається на один рік. Якщо мешканці будуть незадоволені її роботою, то договір не продовжуватимуть, або зможуть розірвати його достроково і обрати іншу компанію.


В соответствии с постановлением сессии Львовского городского совета "Об урегулировании вопроса управления многоквартирными домами и их обслуживание в г. Львов", в городе продолжается процесс списания многоквартирных домов коммунальной собственности с баланса ЛКП. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

По информации департамента жилищного хозяйства и инфраструктуры, на сегодня списано 3801 из 7674 домов.

После списания дома с баланса ЛКП, до момента определения жителей с формой правления, дом остается на обслуживании у коммунального предприятия.

"Пока жители не определятся и на общем собрании не создадут ОСМД, или определятся с управляющей компанией, и заключат с ней договор на управление домом, дом остается на обслуживании своего ЛКП. И только тогда, когда будет заключен договор на управление домом, разрывается соглашение с ЛКП на обслуживание. Если дом переходит на управление к управляющей компании, тогда размер квартирной платы определяется на договорных отношениях. Определяются, какие услуги обязательны - уборка лестничной клетки, придомовой территории, оплата за вывоз ТБО, освещение лестничной клетки, текущий ремонт кровли и др. Если жители хотят еще другие работы провести в доме, тогда увеличивается размер квартирной платы, чтобы аккумулировать средства в резервный фонд для проведения соответствующих работ", - сообщают в департаменте жилищного хозяйства и инфраструктуры ЛГС.

Договор на управление домом с управляющей компанией заключается на один год. Если жители будут недовольны ее работой, то договор могут не продолжать, или смогут разорвать его досрочно и выбрать другую компанию.

Автор: Тетяна Костенко