STATUS QUO

У Львові продовжується опалювальний сезон

У Львові продовжується опалювальний сезон 2020-2021 р. Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, за прогнозами синоптиків суттєвого потепління наразі не передбачається. Тому подачу опалення до будинків вимикати не будуть, а температура теплоносія регулюватиметься відповідно до температури зовнішнього повітря. Так, котельні, які забезпечують лише подачу опалення, за необхідності, вдень будуть зупиняти, а ТЕЦ і котельні, які забезпечують подачу опалення і гарячої води, працюватимуть на мінімальних параметрах.

«Основна підстава для зупинення подачі опалення у будинки – середньодобова температура протягом трьох днів має бути вищою 8 градусів тепла. Такої температури наразі немає і, за прогнозами синоптиків, ще буде холодно. Тому закінчувати опалювальний сезон поки не плануємо.

Проте, ми моніторимо температуру зовнішнього повітря. Зараз робота з подачі опалення організована наступним чином: котельні, які виробляють теплову енергію лише для опалення - на день, за необхідності, зупиняємо, а на ніч включаємо в роботу. Натомість ТЕЦ і котельні, які виробляють тепло і гарячу воду, працюють на мінімальних параметрах. Це все в комплексі дозволяє уникнути перегрівів, економити газ і кошти мешканців.

Відзначу, що у нас у Львові є 186 ІТП, що дозволяє в автоматичному режимі у цих будинках регулювати подачу тепла. Також у нас 98% будинків мають лічильники теплової енергії. Відповідно, якщо мешканці визначать відповідальну людину, то вона може регулювати подачу тепла у будинку, незалежно від теплопостачального підприємства», - розповіла Ірина Маруняк.