STATUS QUO

дороги, ремонт, Синютка

Які дороги відремонтують на Львівщині цього року

Наразі розпочалися ремонти на десяти напрямках від Львова. Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми сьогодні розпочали ремонти на 10 напрямках, і я сподіваюся, що на кінець року всі радіальні дороги довкола Львова мають бути в доброму стані. Це автошляхи на Червоноград, Тернопіль, Пустомити, Миколаїв і Самбір. Після цього перейдемо до хордових доріг, які мали б з’єднати радіальні автошляхи між собою. Наприклад, автодорога "Бориня –Мохнате" в Турківському районі, яка з’єднує дорогу М06 на Стрий та Закарпаття та іншу трасу на Закарпаття через Старий Самбір і Турку. Також плануємо завершити ремонт траси на Тернопіль. Минулого року розпочали та не поспішали через складні погодні умови. Зараз ремонт відновлено повним ходом і я думаю, що в липні, максимум в середині серпня, щоби не зашкодити якості, ми ці роботи закінчимо, - розповів губернатор.

За його словами, основним джерелом фінансування дорожнього господарства є надходження від митних платежів.

"Експеримент, започаткований президентом, дає, з одного боку, можливість боротися з корупцією, а з другого – дає можливість фінансувати дороги. Кошти від митниці сьогодні є основним джерелом фінансування ремонтів доріг. У 2016 році це було 300 млн грн., минулого – 870 млн, а цього року ми замахнулися на понад мільярд гривень. І з огляду на те, що у першому кварталі ми отримали понад 160 млн грн., цифра у мільярд гривень на рік є цілком реалістичною, адже початок року завжди є дуже складним", - зазначив очільник області.


Сейчас начались ремонты по десяти направлениям от Львова. Об этом сообщил председатель Львовской облгосадминистрации Олег Синютка в интервью агентству "Интерфакс-Украина".

"Мы сегодня начали ремонты по 10 направлениям, и я надеюсь, что к концу года все радиальные дороги вокруг Львова должны быть в хорошем состоянии. Это автодороги на Червоноград, Тернополь, Обухов, Николаев и Самбор. После этого перейдем к хордовым дорогам, которые соединяют радиальные автодороги между собой. Например, автодорога "Борыня -Мохнатое" в Турковском районе, которая соединяет дорогу М06 на Стрый и Закарпатье и другую трассу в Закарпатье через Старый Самбор и Турку. Также планируем завершить ремонт трассы на Тернополь. В прошлом году начали и не спешили из-за сложных погодных условий. Сейчас ремонт восстановлен полным ходом, и я думаю, что в июле, максимум в середине августа, чтобы не навредить качеству, мы эти работы закончим, - рассказал губернатор.

По его словам, основным источником финансирования дорожного хозяйства являются поступления от таможенных платежей.

"Эксперимент, начатый президентом, дает, с одной стороны, возможность бороться с коррупцией, а с другой -  финансировать дороги. Средства от таможни сегодня является основным источником финансирования ремонтов дорог. В 2016 году это было 300 млн грн., в прошлом - 870 млн, а в этом году мы замахнулись на более миллиарда гривен. И учитывая то, что в первом квартале мы получили более 160 млн грн., цифра в миллиард гривен в год является вполне реалистичной, ведь начало года всегда очень сложное", - отметил глава области.

Автор: Тетяна Костенко