STATUS QUO

У Дрогобичі знайшли останки людей, закатованих НКВС

​Неподалік монастиря Святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі, позаду навчального корпусу Дрогобицького педуніверситету, фахівці меморіально-пошукового центру "Доля" розпочали пошуково-ексгумаційні дослідження. Про це повідомляють "Варто - Галицькі Новини". 

В процесі розкопок виявлено нові місця поховань жертв політичних репресій НКВС. Після досліджень антропологів та судмедекспертизи буде встановлено точний час загибелі людей.

За словами Святослава Шеремета, директора меморіально-пошукового центру "Доля", на території біля університету фахівцями вже знайдено близько семи місць, які можуть бути поховальними ямами. Розкопки триватимуть найближчі кілька тижнів.

Нагадаємо, що у 1990 році в процесі розкопок вже було знайдено останки 486-ти осіб. За історичними даними у період з 22 до 29 червня 1941 року в Тюрмі на Стрийській відбулись наймасовіші розстріли в результаті яких закатовано та розстріляно близько 1200 осіб.


Недалеко от монастыря Святых апостолов Петра и Павла в Дрогобыче, позади учебного корпуса Дрогобычского педуниверситета, специалисты мемориально-поискового центра "Судьба" начали поисково-эксгумационные исследования. Об этом сообщают "Варто - Галицкие Новости". 

В процессе раскопок обнаружены новые места захоронений жертв политических репрессий НКВД. После исследований антропологов и судмедэкспертизы будет установлено точное время гибели людей.

По словам Святослава Шеремета, директора мемориально-поискового центра "Судьба", на территории возле университета специалисты уже нашли около семи мест, которые могут быть погребальными ямами. Раскопки продлятся ближайшие несколько недель.

Напомним, что в 1990 году в процессе раскопок уже были найдены останки 486-ти человек. По историческим данным в период с 22 по 29 июня 1941 года в Тюрьме на Стрыйской состоялись массовые расстрелы в результате которых замучено и расстреляно около 1200 человек.