STATUS QUO

На Львівщині судитимуть лікаря, через недбалість якого померла породілля

За неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворої, 62-річному анестезіологу-реаніматологу однієї з районних медичних установ Львівської області загрожує покарання – до двох років позбавлення волі.

Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, в ніч на 28 грудня 2018 року в одній з районних лікарень на Львівщині після пологів померла 28-річна місцева мешканка. Також встановлено, що смерть жінки настала внаслідок неналежного виконання професійних обов’язків лікарем анестезіологогм-реаніматологом, який допустив недбалість при проведенні анестезії та штучної вентиляції легень пацієнтки, а також не забезпечив їй необхідного післяопераційного догляду у той час, як вона перебувала у важкому стані.

27 січня 2021 року слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи, слідчого управління поліції Львівщини, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, повідомили лікарю про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.140 (Неналежне виконання професійних обовязків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України. 

Досудове розслідування завершене. Сьогодні, 18 лютого, правоохоронці скерували обвинувальний акт на розгляд суду. Максимальне покарання, що загрожує підозрюваному – до двох років позбавлення волі.