STATUS QUO

Команда лікарів Львівської обласної клінічної лікарні здійснила пересадку серця та нирки

16 червня у Львівській обласній клінічні лікарні (ЛОКЛ) відбулася прес-конференція на якій обговорили розвиток трансплантології в медзакладі.

«Перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. Особливістю недавнього оперативного втручання було те, що команда лікарні проводила трансплантацію своїми силами, без залучення фахівців з інших медичних закладів», - зазначили в межах заходу.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з хірургії серця і магістральних судин Віталія Аверчука донорське серце отримав 44-річний чоловік з Львівщини. Поки що його стан залишається важким, але з позитивною динамікою. Нирку ж отримав 40-річний мешканець Волинської області, який перебував на замісній  нирковій терапії. Попереду їх ще чекає довгий шлях до стабілізації стану, одужання та реабілітації.

«Лікарі відділення кардіохірургії і анестезіолого-реанімаційного відділення №2, судинної хірургії та трансплантології, нефрології і діалізу спрацювали професійно та злагоджено, рятуючи життя пацієнтів. Нам важлива підтримка держави у напрямку трансплантології, а суспільство необхідно готувати до серйозних кроків. Висловлюємо свою вдячність родині донора за їх нелегке, але надто важливе рішення у збереженні життя інших людей», - зазначив експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з трансплантології Ростислав Жук.