STATUS QUO

Книгарню у Львові оштрафували за торгівлю російськими книжками

Власника львівської книгарні оштрафували на 42 тис. грн за торгівлю російськими книжками. Заборонені книжки виявили у магазині в центрі міста. Про це повідомляє ZAXID.NET

Львівського підприємця Ростислава Касіяна оштрафували на 41,7 тис. грн за продаж російських книжок без необхідних дозволів. Про інцидент у понеділок, 30 вересня, повідомила прес-служба Держкомтелерадіо, уточнивши, що самі книжки у підприємця вилучили.

У повідомленні Держкомтелерадіо вказано, що книжки виявили ще 25 вересня.

"Уповноважені особи Держкомтелерадіо за сприяння СБУ виявили у Львові та припинили незаконну реалізацію без відповідного дозволу видавничої продукції, що має походження з території держави-агресора. Адміністративно-господарські санкції застосовано до суб’єкта господарювання (ФОП) Ростислава Касіяна. Книжки, які розповсюджувалися без дозвільних документів, вилучено з обігу, а на підприємця накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 41 тис. 730 грн", – йдеться у інформації прес-служби Держкомтелерадіо.

Там не називають ані кількість вилучених книжок, ані жодних видавництв чи авторів, книжки яких продавали без дозволів у Львові. Книгарня, у якій виявили заборонену літературу, розташована на просп. Свободи, 6 у центрі Львова.

У Держкомтелерадіо повідомили, що загалом у 2019 році було 20 випадків, коли на підприємців складали протоколи за нелегальне ввезення російської літератури. Обмеження на ввіз виготовлених у Росії книжок почали діяти із січня 2017 року. Відтоді Держкомтелерадіо укладає список книжок, які потребують окремого дозволу на ввезення в Україну. Зараз у цьому списку 211 найменувань і, як правило, це пропагандистська або антиукраїнська література.

За ввезення російської літератури без дозволів на підприємців складають штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок розповсюдження (якщо це сталося вперше). За кожен наступний випадок штраф зростає до 50 мінімальних зарплат.


Владельца львовского книжного магазина оштрафовали на 42 тыс. грн за торговлю российскими книгами. Запрещенные книги обнаружили в магазине в центре города. Об этом сообщает ZAXID.NET

Львовского предпринимателя Ростислава Касияна оштрафовали на 41,7 тыс. грн за продажу русских книг без необходимых разрешений. Об инциденте в понедельник, 30 сентября, сообщила пресс-служба Госкомтелерадио, уточнив, что книги у предпринимателя изъяли.

В сообщении Госкомтелерадио указано, что книги обнаружили еще 25 сентября.

"Уполномоченные лица Госкомтелерадио при содействии СБУ обнаружили во Львове и пресекли незаконную реализацию без соответствующего разрешения издательской продукции имеет происхождение с территории государства-агрессора. Административно-хозяйственные санкции применены к субъекту хозяйствования (ФОТ) Ростислава Кассиана. Книги, которые распространялись без разрешительных документов, изъяты из оборота, а на предпринимателя наложен административно-хозяйственный штраф в размере 41 тыс. 730 грн", - говорится в информации пресс-службы Госкомтелерадио.

Там не называют ни количество изъятых книг, ни каких издательств или авторов, книги которых продавали без разрешений во Львове. Книжный магазин, в котором обнаружили запрещенную литературу, расположенная на ул. Свободы, 6 в центре Львова.

В Госкомтелерадио сообщили, что всего в 2019 году было 20 случаев, когда на предпринимателей составляли протоколы за нелегальный ввоз российской литературы. Ограничения на ввоз произведенных в России книг начали действовать с января 2017 года. С тех пор Госкомтелерадио заключает список книг, которые требуют отдельного разрешения на ввоз в Украину. Сейчас в этом списке 211 наименований и, как правило, это пропагандистская или антиукраинская литература.

За ввоз российской литературы без разрешений на предпринимателей составляют штраф в размере 10 минимальных заработных плат за каждый случай распространения (если это произошло впервые). Каждый последующий случай штраф возрастает до 50 минимальных зарплат.