STATUS QUO

Майбутній страйк лікарів швидкої допомоги - реакція ЛОДА

Керівниця департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак у коментарі Tvoemisto.tv розповіла про те, що робитиме обласна влада у відповідь на вимоги працівників швидкої допомоги, які погрожують страйком.

"Те, що низька зарплата – це навіть не обговорюється. Ми це знаємо. Вони дістають зарплату, як всі, відповідно до тарифної сітки. Водій має оклад 2400 грн і 40% загалом доплати необов’язкового характеру. Ми порахували – потрібно кілька десятків мільйонів гривень на дофінансування Центру. Коштів державної субвенції на це не вистачить", – каже Ірина Микичак.

За її словами, ЛОДА шукає гроші. Для цього потрібно реорганізувати інші заклади охорони здоров’я та скоротити фінансування їм. Також можна виділити кошти з обласного бюджету, але не в галузі охорони здоров’я.

"Сесія буде наприкінці лютого. Яке буде рішення – важко сказати, наразі ми шукаємо гроші, намагаємось перерозподілити фінанси", – зазначає чиновниця.

Щодо вимоги працівників швидкої звільнити керівницю Львівської станції ШМД Наталію Поважук, Ірина Микичак каже, що ситуацію аналізуватимуть, проте наразі не бачать причин для звільнення.

Непрофільні виклики, за словами Ірини Микичак, це також дискусійне питання. Але область і місто разом працюватимуть над тим, щоб відкривати у львівських поліклініках пункти невідкладної допомоги та проводитимуть інформаційну кампанію серед населення та сімейних лікарів.

Вона додає, що цьогоріч у бюджеті передбачені кошти на закупівлю спецформи для працівників швидкої, але виділятимуть їх у кілька етапів. Водночас Ірина Микичак каже, що, на її думку, Центр екстреної меддопомоги зовсім не залучає позабюджетних коштів, хоча міг би шукати ґранти або податись на обласний конкурс мікропроектів.

Нагадаємо, 11 лютого відбулась зустріч голови ЛОДА Олега Синютки з колективом Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Працівники швидкої висунули низку вимог, а у випадку, якщо не побачать кроків на зустріч до 1 березня, обіцяли почати італійський страйк.


Руководитель департамента здравоохранения ЛОГА Ирина Микичак в комментарии Tvoemisto.tv рассказала о том, что будут делать областные власти в ответ на требования работников скорой помощи, которые угрожают забастовкой. 

"То, что низкая зарплата - это даже не обсуждается. Мы это знаем. Они получают зарплату, как все, в соответствии с тарифной сеткой. У водителя оклад 2400 грн и 40% в целом доплаты необязательного характера. Мы посчитали - нужно несколько десятков миллионов гривен на дофинансирование Центра. Средств государственной субвенции на это не хватит", - говорит Ирина Микичак.

По ее словам, ЛОГА ищет деньги. Для этого нужно реорганизовать другие учреждения здравоохранения и сократить финансирование им. Также можно выделить средства из областного бюджета, но не в области здравоохранения.

"Сессия будет в конце февраля. Какое будет решение - трудно сказать, пока мы ищем деньги, пытаемся перераспределить финансы", - отмечает чиновник.

По поводу требования работников скорой уволить руководительницу Львовской станции СМП Наталью Поважук, Ирина Микичак говорит, что ситуацию будут анализировать, однако пока не видят причин для увольнения.

Непрофильные вызовы, по словам Ирины Микичак, это также дискуссионный вопрос. Но область и город вместе будут работать над тем, чтобы открывать во львовских поликлиниках пункты неотложной помощи и проводить информационную кампанию среди населения и семейных врачей.

Она добавляет, что в этом году в бюджете предусмотрены средства на закупку спецформы для работников скорой, но выделять их будут в несколько этапов. В то же время Ирина Микичак говорит, что, по ее мнению, Центр экстренной медпомощи сов сем не привлекает внебюджетные средства, хотя мог бы искать гранты или отправиться на областной конкурс микропроектов.

Напомним, 11 февраля состоялась встреча председателя ЛОГА Олега Синютки с коллективом Центра экстренной медицинской помощи и медицины катастроф. Работники скорой выдвинули ряд требований, а в случае, если не увидят шагов на встречу до 1 марта, обещали начать итальянский забастовку.