STATUS QUO

У Трускавці зросла кількість пограбувань

У Трускавці зросла кількість пограбувань, однак загалом спостерігається спад злочинності. Таку статистику озвучив 13 грудня на сесійному засіданні Трускавецької міської ради очільник Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Малахівський. Про це повідомляє "Джерела Трускавця". 

За словами головного прокурора, в силу того, що прокуратура і вся правоохоронна система перебувають на стадії реформування, ускладнюються можливості працювати ефективно. Так у лавах Нацполіції відбувся значний відтік кадрів, тож по всіх регіонах бракує кваліфікованих полісменів. Зокрема, за твердженнями пана Малахівського, поліція Дрогобича недоукомплектована на 36%. Не краща ситуація і в курортному Трускавці, тут, за словами прокурора, налічується лише три оперативні працівники карного розшуку, колись їх було більше дванадцяти, і три дільничні інспектори.

На фоні тотального браку кадрів – Юрій Малахівський схвалив крок Трускавця у забезпеченні міста камерами відеоспостереження у рамках програми "Безпечне місто". Камери допомагають місцевим полісменам швидше виходити на злочинців та встановлювати осіб, підозрюваних у скоєних правопорушеннях. Таким чином було розкрито декілька ДТП, де особи, які скоїли наїзд на пішоходів, з місця події зникали, вони були знайдені, притягуються сьогодні до кримінальної відповідальності, оголошені підозри, по деяких вже є вироки суду.

"Відеоспостереження в місті дало те, що Трускавець на сьогодні є одним з небагатьох міст області, де зафіксовано спад злочинності. У поточному році ми оголосили 144 підозри особам, які скоїли злочин на території Трускавця, минулого року – 252, відсоток розкриття злочинів – найвищий в області – 55,4%. Однак на території міста спостерігається ріст пограбувань, всі вони розкриті завдяки відеонагляду, дві треті цих злочинів були вчинені мешканцями Борислава".

Юрій Малахівський.

Проблемним ж питанням в оздоровниці продовжує залишатися функціонування незаконних гральних закладів, а також, на переконання прокурора, слід ретельніше підходити при наданні дозволів на функціонування цілодобових закладів, які здійснюють торгівлю, оскільки біля них спостерігається скупчення людей. Як правило, більшість злочинів у нічний час відбувається на вул. Стебницькій біля супермаркету АТБ, у пабі "Абордаж", ресторані Black Fox, нічному клубі "Cazanova". Зрозуміло, що це не додає Трускавцю позитиву, оскільки кожна така подія супроводжується публікаціями у соціальних мережах, відповідно складається враження, що у місті не все гаразд.


В Трускавце возросло количество ограблений, однако в целом наблюдается спад преступности. Такую статистику озвучил 13 декабря на сессионном заседании Трускавецкого городского совета глава Дрогобычской местной прокуратуры Юрий Малаховский. Об этом сообщает "Источники Трускавца". 

По словам главного прокурора, в силу того, что прокуратура и вся правоохранительная система находятся на стадии реформирования, усложняются возможности работать эффективно. Так в рядах Нацполиции произошел значительный отток кадров, поэтому по всем регионам не хватает квалифицированных полицейских. В частности, по утверждениям господина Малаховского, полиция Дрогобыча недоукомплектована на 36%. Не лучше ситуация и в курортном Трускавце, здесь, по словам прокурора, насчитывается всего три оперативных работника уголовного розыска, в то время как их было больше двенадцати, и три участковых инспекторы.

На фоне тотальной нехватки кадров - Юрий Малаховский одобрил шаг Трускавца в обеспечении города камерами видеонаблюдения в рамках программы "Безопасный город". Камеры помогают местным полисменам быстрее выходить на преступников и устанавливать лиц, подозреваемых в совершенных правонарушениях. Таким образом было раскрыто несколько ДТП, когда водители, совершившие наезд на пешеходов, с места происшествия исчезали, они были найдены, привлекаются сегодня к уголовной ответственности, объявлены подозрения, по некоторым уже есть приговоры суда.

"Видеонаблюдение в городе дало то, что Трускавец сегодня является одним из немногих городов области, где зафиксирован спад преступности. В текущем году мы объявили 144 подозрения лицам, совершившим преступление на территории Трускавца, в прошлом году - 252, процент раскрываемости преступлений - самый высокий в области - 55,4%. Однако на территории города наблюдается рост грабежей, все они раскрыты благодаря видеонаблюдению, две трети этих преступлений были совершены жителями Борислава".

Юрий Малаховский.

Проблемным же вопросом в здравнице продолжает оставаться функционирования незаконных игорных заведений, а также, по мнению прокурора, следует тщательно подходить при предоставлении разрешений на функционирование круглосуточных заведений, осуществляющих торговлю, поскольку у них наблюдается скопление людей. Как правило, большинство преступлений в ночное время происходит на ул. Стебницкой возле супермаркета АТБ, в пабе "Абордаж", ресторане Black Fox, ночном клубе "Cazanova". Понятно, что это не добавляет Трускавце позитива, поскольку каждое событие сопровождается публикациями в социальных сетях, соответственно создается впечатление, что в городе не все в порядке.

comments powered by Disqus