STATUS QUO

До Львова приїхала американська астронавтка

Американська астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер завітала до Львова з нагоди Всесвітнього тижня космосу. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні вона зустрінеться зі студентами НУ "Львівська політехніка" та молоддю, де розповість про особливості роботи екіпажу та досвід перебування на міжнародній космічній станції. Це вже її другий візит до міста – вона приїжджала також у 2007 році.

За словами Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, Львів з 2007 року дуже змінився.

"Дуже приємно повернутись до Львова. Через такий довгий час приємно побачити місто знову, дещо згадати і відчути себе як вдома. Я бачу, як змінилось місто, змінилась країна, я побачила новий аеропорт у Львові, ви зараз маєте цей великий, гарний новий термінал. Приїхавши у місто, ти бачиш, що воно живе, сьогодні гарна погода, в місті багато активностей, зранку був півмарафон. Приємно бачити так багато людей — це означає, що місто живе", — розповіла вона.

До слова, батьки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер — емігранти до Америки із Західної України. Її батько народився на Львівщині. В Україні астронавтка уже втретє.

Довідка SQ. Гайдемарі Стефанишин-Пайпер — американська астронавтка українського походження. Загалом провела у космосі 27 днів і 15 годин. До групи астронавтів NASA прийнята 1996 року. Полетіла в космос у складі екіпажу 2006 року. Є членкинею Американського товариства інженерів-механіків. У дитинстві також була членкинею Пласту в США.


Американская астронавт украинского происхождения Стефанишин-Пайпер посетила Львов по случаю Всемирной недели космоса. Об этом сообщает пресс-служба Львовского горсовета.

Сегодня она встретится со студентами НУ "Львовская политехника" и молодежью, где расскажет об особенностях работы экипажа и опыте пребывания на международной космической станции. Это уже ее второй визит в город - она ​​приезжала также в 2007 году.

По словам Стефанишин-Пайпер, Львов с 2007 года очень изменился.

"Очень приятно вернуться во Львов. Через столько времени приятно увидеть город снова, вспомнить и почувствовать себя как дома. Я вижу, как изменился город, изменилась страна, я увидела новый аэропорт во Львове, вы сейчас имеете этот большой, красивый новый терминал . Приехав в город, ты видишь, что он живет, сегодня хорошая погода, в городе много активностей, утром был полумарафон. Приятно видеть так много людей - это означает, что город живет", - рассказала она.

К слову, родители Стефанишин-Пайпер - эмигранты в Америку из Западной Украины. Ее отец родился на Львовщине. В Украине астронавт уже в третий раз.

Справка SQ. Стефанишин-Пайпер - американская астронавт украинского происхождения. В общем провела в космосе 27 дней и 15 часов. В группу астронавтов NASA принята 1996 года. Полетела в космос в составе экипажа в 2006 году. Является членом Американского общества инженеров-механиков. В детстве также была членом Пласта в США.