STATUS QUO

Як відзначать День вишиванки у Львові - програма заходів

Цього четверга, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки. З цієї нагоди у Львові відбудеться низка заходів. Зокрема, статуї античних богів та фігури левів, що на пл. Ринок, а також найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванки. Також на пл. Ринок відкриють фотовиставку. Окрім того, біля Ратуші діятимуть тематичні фотозони, а на фасаді вивісять банер. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Так, в четвер об 11.30 на вул. Городоцькій будуть вдягати у вишиванку статую лева, встановленого до 100-ї річниці від заснування ЗУНР. Опісля, о 12.00, на площі Ринок міський голова також одягне у вишиванки левчиків, які стоять перед входом у ратушу.

Як розповів в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Петро Залуга, цьогоріч на пл. Ринок буде встановлено фотозону, де всі зможуть сфотографуватися.

"Стосовно виставки, яка в нас буде відбуватися після того, як ми вдягнемо у вишиванки левчиків наших при вході в міську раду, то вона буде унікальною. Оскільки ми цьогоріч хочемо зобразити в цій виставці дітей з особливими потребами, які одягнуті у вишиванки. Назва цієї виставки — "Ми всі вишиванка". До виставки залучені наші громадські організації. Запрошуємо усіх охочих долучитися і приходити у вишиванках", — закликав він.

Традиційно левів у вишиванки одягатимуть студенти міста. А допомогли створити ці вишиванки майстри ТМ "Скиба".

Також у всіх закладах вищої освіти роблять флешмоби і приходять у цей день у вишиванках. Окрім того, у Львові створять величезну карту України, яка покаже усю різноманітність вишиванок нашої країни.

"Ми спочатку хотіли робити найдовшу вишиванку на ватмані. Але потім наші студенти подали кращу ідею. Ми хочемо зробити карту України: маленькі частини України із приналежними їм вишиванками. Потім учасники, які будуть на заході, розмалюють ці кусочки і складуть одну велику цілісну карту України, яка покаже картину різноманітності вишиванок, які об’єднують нас як українців ", — розповіла Олена Лазурко, заступник керівника Львівського осередку Української академії лідерства.

Заходи у День вишиванки

 • з 09.00 — одягання статуй Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани у вишиванки, вивішування банеру, виставлення тематичної фотозони.
 • з 11.00 — акція від Української академії лідерства — створення величезної карти України, яка покаже усю різноманітність вишиванок, які об’єднують нас як українців.
 • з 11.30 — на площі Ринок виступають Львівські фанфари (у вишиванках)
 • 11.30 — найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванку.
 • 12.00 — одягання левів у вишиванки (одягатиме міський голова Андрій Садовий та його заступник з питань розвитку Андрій Москаленко), опісля — вітальні слова.
 • 12.15 — відкриття фотовиставки дітей з особливими потребами у вишиванках. На відкритті виставки будуть: Юлія Аронова — голова ГО "Розправлені крила", батьки та діти-моделі фотосесії, п. Софія (фотограф) та п. Марія (адміністратор) фотостудії Art Studio Passage (партнери, які допомагають реалізувати фотовиставку).

Довідка SQ. Цьогоріч День Вишиванки святкують 16 травня, за традицією в третій четвер травня. Щорічно у цей день люди одягають барвисті вишиванки, різноманітність яких по-справжньому вражає. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки виглядають стильно та актуально.


В этот четверг, 16 мая, в Украине отмечают День вышиванки. По этому случаю во Львове состоится ряд мероприятий. В частности, статуи античных богов и фигуры львов, на пл. Рынок, а также крупнейшего льва города, который был установлен к столетию ЗУНР, оденут в вышиванки. Также на пл. Рынок откроют фотовыставку. Кроме того, возле Ратуши будут действовать тематические фотозоны, а на фасаде вывесят баннер. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Так, в четверг в 11.30 на ул. Городоцкой будут одевать в вышиванку статую льва, установленного к 100-й годовщине основания ЗУНР. Затем, в 12.00, на площади Рынок городской голова также оденет в вышиванки львовят, которые стоят перед входом в ратушу.

Как рассказал и.о. начальника управления внутренней политики Львовского горсовета Петр Залуга, в этом году на пл. Рынок будет установлена фотозона, где все смогут сфотографироваться.

"Что касается выставки, которая у нас будет происходить после того, как мы оденем в вышиванки левчиков наших при входе в городской совет, то она будет уникальной. Поскольку мы в этом году хотим изобразить в этой выставке детей с особыми потребностями, которые одеты в вышиванки. Название этой выставки - "Мы все вышиванка". К выставке привлечены наши общественные организации. Приглашаем всех желающих присоединиться и приходить в вышиванках", - призвал он.

Традиционно львов в вышиванки будут одевать студенты города. А помогли создать эти вышиванки мастера ТМ "Скиба". Также во всех учреждениях высшего образования делают флешмобы и приходят в этот день в вышиванках.

Кроме того, во Львове создадут огромную карту Украины, которая покажет все разнообразие вышиванок нашей страны.

"Мы сначала хотели делать самую длинную вышиванку на ватмане. Но потом наши студенты подали лучшую идею. Мы хотим сделать карту Украины: маленькие части Украины с принадлежащими им вышивками. Затем участники, которые будут на западе, разрисуют эти кусочки и составят одну большую целостную карту Украины, которая покажет картину разнообразия вышиванок, которые объединяют нас как украинцев", - рассказала Елена Лазурко, заместитель руководителя Львовской организации Украинской академии лидерства.

Мероприятия в День вышиванки

 • с 09.00 - одевание статуй Нептуна, Амфитриты, Адониса и Дианы в вышиванки, вывешивание баннера, выставление тематической фотозоны.
 • с 11.00 - акция от Украинской академии лидерства - создание огромной карты Украины, которая покажет все разнообразие вышиванок, которые объединяют нас как украинцев.
 • с 11.30 - на площади Рынок выступают Львовские фанфары (в вышиванках)
 • 11.30 - крупнейшего льва города, установленного к столетию ЗУНР, оденут в вышиванку.
 • 12.00 - одевание львов в вышиванки (одевать будет городской голова Андрей Садовый и его заместитель по вопросам развития Андрей Москаленко), после - приветственные слова.
 • 12.15 - открытие фотовыставки детей с особыми потребностями в вышиванках. На открытии выставки будут: Юлия Аронова - председатель ОО "Расправленные крылья", родители и дети-модели фотосессии, п. София (фотограф) и п. Мария (администратор) фотостудии Art Studio Passage (партнеры, которые помогают реализовать фотовыставку).

Справка SQ. В этом году День Вышиванки празднуют 16 мая, по традиции в третий четверг мая. Ежегодно в этот день люди надевают красочные вышивки, разнообразие которых по-настоящему впечатляет. Сохраняя традиционные народные мотивы, современные вышиванки выглядят стильно и актуально.