STATUS QUO

У мерії обговорили можливості співпраці у сфері туризму із районом Бююкчекмедже, що у Туреччині

Сьогодні, 13 серпня, до Львівської міської ради завітав мер району Бююкчекмедже, що розташований на західній стороні провінції Стамбул, Хасан Акгюн. Зокрема, у рамках візиту обговорили можливості співпраці у сфері туризму, пізнання культури країн та взаємопідтримки.

«Ми би хотіли більше працювати в сфері гостинності. Хотілось би більше розвиватись у напрямку спільних візитів ввічливості та делегацій. Треба подумати, як би ми могли організувати спільні фактури, візити і делегації. Ми би хотіли мати щонайменше раз на рік ваш візит. До того ж, ми готуємо фестиваль турецької культури та пізнання і, звісно, нам також було б важливо отримати вашу підтримку та думку.

Я би також хотів висловити співчуття вам через те, що сталось через пожежі», - зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Відтак, Хасан Акгюн відзначив активну участь України у Міжнародному Фестивалі культури, який щорічно організовує муніципалітет Бююкчекмедже.

«Ми знаємо історію вашого міста. Я бачив його уночі, і воно дуже гарне. Дуже дякуємо за прийом.

Ми б хотіли привітати вас із 30-річним ювілеєм Незалежності України. Ми у дуже теплих дружніх відносинах із вашою країною. Це дуже важливо, що ми підтримуємо дружні відносини, адже ми перебуваємо на близькій відстані одне від одного, і можемо бути ще ближчими.

Щороку у нашому районі проходить культурний фестиваль. Україна теж успішно бере у ньому участь. Також Україна вже декілька разів була лідером в національних конкурсах із скульптури, ручного мистецтва тощо.

Наші країни близькі за духом, тому люди розуміють одне одного. Україна для нас залишається близькою дружньою державою, ми завжди її підтримуємо», - зазначив Хасан Акгюн.

Зокрема, у рамках зустрічі обговорили функціонування у Туреччині освітніх та бізнес-центрів для людей з інвалідністю, фінансування сфери освіти та ін.

Також мер Львова Андрій Садовий подякував Хасан Акгюн за візит, а відтак сторони обмінялись подарунками.

Довідка

Район Бююкчекмедже розташований на західній стороні провінції Стамбул на узбережжі Мармурового моря, площею 16340 га. Район охоплює 3% провінції Стамбул.

Бююкчекмедже став одним з найважливіших туристичних центрів Стамбула. Він побудований з сучасним урбаністичним підходом, прекрасними пляжами на узбережжі Мармурового моря, його озером та територіями, де охороняється природне життя, фестивалями культури та мистецтва, проведенням національних та міжнародних ярмарків, історичними артефактами, вартість яких зросла в результаті реставрації. Він стрімко зростає серед регіонів, бажаних для щоденних екскурсій та заходів для туристів, особливо відвідувачів з навколишніх районів.

Муніципалітет Бююкчекмедже організовує Міжнародний Фестиваль культури та мистецтва щороку починаючи з 2000 р. До сьогодні у фестивалі брали участь понад 130 країн світу і понад 25 000 послів культури та мистецтва. У 2003 році район став членом Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору та народного мистецтва (CIOFF), яка є офіційним партнером ЮНЕСКО.