STATUS QUO

полиция, взятка, суд

Львівські поліцейські відмовилися від хабара

Львівські поліцейські на посту "Плай" у Стрийському районі відмовилися від хабара у 6 тисяч гривень, який пропонував мешканець села Сихів за те, що не пристебнувся ременем безпеки. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Як свідчать матеріали справи, 17 червня близько 11:00 інспектор взводу ОДДЗ батальону №2 у місті Львові під час чергування на стаціонарному посту "Плай" у селі Добряни Стрийського району зупинив автомобіль марки ВАЗ 21013, водій якого керував автомобілем, будучи непристебнутим ременем безпеки. Крім того, під час перевірки документів встановлено, що у водія відсутній поліс обов'язкового страхування. В ході огляду виникла підозра, що він керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння. Водія запросили до приміщення посту для складення постанови про накладення адміністративного стягнення та проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. У приміщенні посту водій запропонував працівникав правоохоронних органів, які там знаходились, хабара в сумі 6000 гривень, аби вони відпустили його без складення протоколу про адмінправопорушення. Працівники поліції повідомили про це черговому Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області та викликали слідчо-оперативну групу Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області.

Стрийський міськрайонний суд Львівської області визнав водія винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 гривень). Також за рішенням суду конфісковані речові докази: 50 євро, 145 доларів США, 1540 грн. Окрім того, водієві доведеться відшкодувати 1731,80 грн. витрат за проведення експертизи технічного дослідження документів.


Львовские полицейские на посту "Плай" в Стрыйском районе отказались от взятки в 6000 гривен, который предлагал житель села Сыхов за то, что не пристегнулся ремнем безопасности. Об этом стало известно из Единого государственного реестра судебных решений Украины.

Как свидетельствуют материалы дела, 17 июня около 11:00 инспектор взвода ОДДЗ батальона №2 во Львове во время дежурства на стационарном посту "Плай" в селе Добряны Стрыйского района остановил автомобиль марки ВАЗ 21013, водитель которого управлял автомобилем, будучи непристегнутым ремнем безопасности. Кроме того, во время проверки документов установлено, что у водителя отсутствует полис обязательного страхования. В ходе осмотра возникло подозрение, что он управлял автомобилем в состоянии алкогольного опьянения. Водителя пригласили в помещение поста для составления постановления о наложении административного взыскания и прохождения освидетельствования на состояние алкогольного опьянения. В помещении поста водитель предложил работникам полиции, которые там находились, взятку в сумме 6000 гривен, чтобы те отпустили его без составления протокола об админправонарушении. Работники полиции сообщили об этом дежурному Стрыйского ОП ГУ НП в Львовской области и вызвали следственно-оперативная группа Стрыйского ОП ГУ НП во Львовской области.

Стрыйский городской суд Львовской области признал водителя виновным в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 369 УК Украины, и назначил ему наказание в виде штрафа в размере 500 необлагаемых минимумов доходов граждан (8500 гривен). Также по решению суда конфискованы вещественные доказательства: 50 евро, 145 долларов США, 1540 грн. Кроме того, водителю придется возместить 1731,80 грн. затрат на проведение экспертизы технического исследования документов.

Автор: Тетяна Костенко