STATUS QUO

За два роки в "Тюрмі на Лонцького" було 18 інцидентів з поляками

За два останні роки у Національному музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького" у Львові було 18 неприємних інцидентів з польськими групами. Про це розповів відомий український історик, директор музею Руслан Забілий, пише "Гал-інфо". 

Він зазначив, що ці інциденти не мали масового характеру, але ексцеси у музеї траплялися.

"Ми не робили із цього трагедії. У нас за два роки було 18 інцидентів з польськими відвідувачами і польськими групами, які приходили і десь зверхньо, по-хамськи ставилися до працівників музею. Вони дозволяли собі різко висловлюватися і часом називали Львів "польським містом". Було таке, що поляки дозволяли собі такі випади у стінах музею-меморіалу. Ми і тоді вважали, і я тепер повторю, що у будь-якому суспільстві є маргінали. Насправді у переважній більшості поляки не є такими. Так, ми готові приймати гостей, готові з ними говорити і дискутувати, але коли це дійсно гості, які розуміють, що вони приїхали у чужу державу і мають ставитися з повагою до українців, до нашої країни і до наших законів. У них своє бачення історії, а у нас - своє. Це також треба розуміти і сприймати без зайвих емоцій. Я бачу, що у поляків так не виходить. Вони ще вірять, що можуть приїздити сюди і повчати нас", - сказав Руслан Забілий.


За два последних года в Национальном музее-мемориале "Тюрьма на Лонцкого" во Львове было 18 неприятных инцидентов с польскими группами. Об этом рассказал известный украинский историк, директор музея Руслан Забилый, пишет "Гал-инфо". 

Он отметил, что эти инциденты не имели массового характера, но эксцессы в музее случались.

"Мы не делали из этого трагедии. У нас за два года было 18 инцидентов с польскими посетителями и польскими группами, которые приходили и где-то свысока, по-хамски относились к работникам музея. Они позволяли себе резко высказываться и временами называли Львов "польским городом" . Было такое, что поляки позволяли себе такие выпады в стенах музея-мемориала. Мы тогда считали, и я теперь повторю, что в любом обществе есть маргиналы. На самом деле в большинстве своем поляки такими не являются. Да, мы готовы принимать гостей, готовы с ними говорить и дискутировать, когда это действительно гости, которые понимают, что они приехали в чужое государство и должны относиться с уважением к украинцам, к нашей стране и к нашим законам. У них свое видение истории, а у нас - свое. Это также надо понимать и воспринимать без лишних эмоций. Я вижу, что у поляков так не получается. Они еще верят, что могут приезжать сюда и учить нас", - сказал Руслан Забилый.

comments powered by Disqus