STATUS QUO

Суд виніс вирок водію тролейбусу, з якого випала жінка

Суд призначив штраф водію тролейбусу маршруту №2, з якого у Львові на зупинці Наукова випала жінка, проте не позбавив водійських прав. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Подія трапилася 12 жовтня 2016 року близько 8:45. Водій ЛКП "Львівелектротранс", керуючи тролейбусом марки Skoda №540 на маршруті №2, на зупинці громадського транспорту по вулиці Наукова у Львові перед зачиненням дверей тролейбуса не оголосив по мікрофону "Обережно, двері зачиняються", не виявив жінку, яка знаходилась в дверному отворі тролейбуса, зачинив двері та розпочав рух. Це призвело до того, що жінка випала з тролейбуса та зламала плече із зміщенням уламків та вивихом, що відноситься до травм середньої тяжкості.

Слідство встановило, що водій порушив вимоги Р.1 п. 1.5; Р.2 п.2.3 (б,д); Р.21 п.21.4 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року та п.9.3 "Інструкції водія тролейбуса" ЛКП "Львівелектротранс".

У судовому засіданні водій свою вину не визнав повністю, пояснивши, що тролейбус був переповнений людьми, було темно, тож дзеркала зовнішнього виду йому видно не було. Почув крик людей, що на дворі впала жінка, зупинився та вийшов до неї. Проте свідки та потерпіла зазначили, що водій почав рух транспорту з відкритими дверима. Вина водія підтвердилася и під час слідчого експерименту, який був проведений 15 березня 2017 року.

Франківський районний суд м. Львова визнав водія винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України, та призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн.) без позбавлення права керування транспортними засобами. Також суд стягнув з нього витрати на залучення експерта в сумі 5199,60 грн.


Суд назначил штраф водителю троллейбуса маршрута №2, из которого во Львове на остановке Научная выпала женщина, однако не лишил водительских прав. Об этом стало известно из Единого государственного реестра судебных решений Украины.

Происшествие случилось 12 октября 2016 года около 8:45. Водитель ЛКП "Львовэлектротранс", управляя троллейбусом марки Skoda №540 на маршруте №2, на остановке общественного транспорта на улице Научная перед закрытием дверей троллейбуса не объявил по микрофону "Осторожно, двери закриваються", не обнаружил женщину, которая находилась в дверном проеме троллейбуса, закрыл двери и начал движение. Это привело к тому, что женщина выпала из троллейбуса и сломала плечо со смещением отломков и вывихом, что относится к травмам средней тяжести.

Следствие установило, что водитель нарушил требования Р.1 п. 1.5; Р.2 п.2.3 (б, д); Р.21 п.21.4 Правил дорожного движения Украины, утвержденных Постановлением КМУ №1306 от 10.10.2001 года и п.9.3 "Инструкции водителя троллейбуса" ЛКП "Львовэлектротранс".

В судебном заседании водитель свою вину не признал полностью, пояснив, что троллейбус был переполнен людьми, было темно, поэтому зеркала внешнего вида ему видно не было. Услышал крик людей о том, что упала женщина, он остановился и вышел к ней. Однако свидетели и потерпевшая отметили, что водитель начал движение транспорта с открытыми дверями. Вина водителя подтвердилась и во время следственного эксперимента, который был проведен 15 марта 2017 года.

Франковский районный суд Львова признал водителя виновным в совершении преступления, предусмотренного ст. 286 ч.1 УК Украины, и назначил наказание в виде штрафа в размере 200 необлагаемых минимумов доходов граждан (3400 грн.) без лишения права управления транспортными средствами. Также суд взыскал с него расходы на привлечение эксперта в сумме 5199,60 грн.

Автор: Тетяна Костенко