STATUS QUO

У Львові подешевшало опалення

У Львові прийнято рішення про зменшення розміру нарахувань за опалення та гарячу воду для населення міста за січень 2020 року. А саме оплата за опалення у січні для споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго» зменшиться в середньому на 22%, оплата за гарячу воду зменшиться також в середньому на 22%. Відповідне рішення «Про зміну розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з центрального опалення, централізованого постачання гарячої води» прийнято сьогодні на засіданні виконавчого комітету ЛМР.

«Ми цим рішенням даємо вказівку „Львівтеплоенерго“ і „Залізничнетеплоенерго“, щоб ціна на тепло була зменшена на 22% за січень, враховуючи зменшення ціни на газ. Але в цьому тарифі зарплата закладена 5,5 тис грн, а реальна зарплата на теплопостачальних підприємствах — більше 10 тис грн. І з бюджету треба знайти 10 млн грн, щоб компенсувати втрати підприємств. НКРЕ тариф прийняла новий, але не ввела в дію. Кошти замість на медицину чи освіту, ми мусимо скерувати на теплоенерго. Мені подобаються низькі тарифі, але вони мають бути справедливими. Коли ми будемо говорити про бюджет, будемо ламати голову, де взяти 10 млн грн на теплоенерго», — зазначив мер Андрій Садовий.

Проект рішення «Про зміну розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з центрального опалення, централізованого постачання гарячої води» доповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

«У зв’язку з тим, що знизилось нарахування за газ на 22%, ми знижуємо нарахування за теплову енергію та послуги центрального опалення і централізованого постачання гарячої води тільки населенню за січень 2020 року. Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що зменшився тариф на газ, тому ми зменшуємо нарахування за тепло і гарячу воду. В середньому ми зменшуємо на 22%, тобто, лише у частині газу. Люди отримають платіжки, в яких нарахування за централізоване теплопостачання та гарячу воду будуть менші орієнтовно від 150 до 500 грн. Йде мова про платіжки за січень 2020 року. Ми бюджету не враховуємо, бо для бюджетних організацій вже прийнятий новий тариф, затверджений НКРЕ, він вступив у дію, він економічно обгрунтований», — доповіла Ірина Маруняк.

За її словами, оскільки у січні 2020 року ціна газу зменшилася на 22%, тому розмір нарахування за тепло буде зменшено орієнтовно на 22%. Також, у зв’язку із зменшення вартості газу, буде зменшено розмір нарахування за 1 м3 гарячої води — на 22%.

Відповідні зміни мають бути відображені у платіжних документах споживачів за січень 2020 року, надісланих у лютому 2020 року.