STATUS QUO

суд, тиран, насилие

На Львівщині засудили домашнього тирана

На Львівщині суд засудив до року обмеження волі чоловіка, який систематично ображав дружину, принижував та виганяв з дому. Водночас потерпіла погодилась на звільнення чоловіка від відбування призначеного покарання. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. 

В судовому рішенні приводяться два випадки домашнього насильства, які сталися у травні 2019 року. Чоловік у себе вдома нецензурно ображав дружину, шарпав її за одяг і руки, штовхав, погрожував фізичною розправою, кілька разів плюнув у обличчя та виганяв з дому, внаслідок чого потерпіла вимушено покинула місце свого проживання.

Такі дії кваліфіковані як домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного і психологічного насильства щодо подружжя, що призвело до фізичних і психологічних страждань, та погіршення якості життя потерпілої, тобто злочин, передбачений ст. 126-1 КК України.

26.06.2019 року між підозрюваним та потерпілою укладено угоду про примирення. Сторони узгодили покарання у виді обмеження волі строком в 1 рік зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком у 1 рік.

2 липня 2019 року Червоноградський міський суд Львівської області затвердив укладену угоду та призначив покарання у виді обмеження волі строком в 1 рік, проте звільнив від відбування призначеного покарання з випробуванням на рік.


На Львовщине суд приговорил к году ограничения свободы мужчину, который систематически оскорблял жену, унижал и выгонял из дома. В то же время потерпевшая согласилась на освобождение мужа от отбывания назначенного наказания. Об этом стало известно из Единого государственного реестра судебных решений. 

В судебном решении приводятся два случая домашнего насилия, которые произошли в мае 2019 года. Человек у себя дома нецензурно оскорблял жену, трепал ее за одежду и руки, толкал, угрожал физической расправой, несколько раз плюнул в лицо и выгонял из дома, в результате чего потерпевшая вынужденно покинула место своего проживания.

Такие действия квалифицированы как домашнее насилие, то есть умышленное систематическое совершение физического и психологического насилия в отношении супругов, что привело к физическим и психологическим страданиям, и ухудшению качества жизни потерпевшей, то есть преступление, предусмотренное ст. 126-1 УК Украины.

26.06.2019 года между подозреваемым и потерпевшей заключено соглашение о примирении. Стороны согласовали наказание в виде ограничения свободы сроком в 1 год с освобождением от отбывания наказания с испытательным сроком в 1 год.

2 июля 2019 Червоноградский городской суд Львовской области утвердил заключенное соглашение и назначил наказание в виде ограничения свободы сроком в 1 год, однако освободил от отбывания наказания с испытанием на год.