STATUS QUO

На Львівщині через отруєння розпочали перевірку кафе та ресторанів

На Львівщині через випадки отруєння великої кількості людей розпочалися перевірки закладів громадського харчування з великою кількістю посадкових місць та ринку "Шувар". Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

На протязі I півріччя 2019 року зареєстровано 8 спалахів ГКІ. Всього постраждало 152 особи, з них 51 дитина, що склало 33,55%. За аналогічний період 2018 року було 11 спалахів,  постраждало  73 особи, з них 44 дитини, що склало 60,27% .

Спалахи  пов’язані з перебуванням та харчуванням людей в наступних закладах: готельний комплекс "Перлина Карпат" ТзОВ "Резорт" в смт. Славське Сколівського району, заклади дошкільної освіти № 130, 168 у м. Львові та № 10 в м. Червонограді, ресторан "Червона Рута" у м. Львові, кафе-бар "Озон" у м. Кам’янка-Бузька та в двох домашніх вогнищах (Жидачівський та Жовківський райони).

Передача збудників інфекції відбувалася харчовим шляхом, не встановлено фактор передачі при 1 спалаху. В етіологічній структурі спалахів переважають сальмонельози – 57,8%, ротавірусна інфекція мала місце в 2,63%, гостра кишкова інфекція не встановленої етіології – 19,73%, інші бактерії 18,42%..

У 5 випадках винесені Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів (ресторан "Червона Рута", кафе-бар "Озон" та 3 заклади дошкільної освіти); накладено 2 штрафи на суму 50 тис. 076 гр. (ресторан "Червона Рута", кафе-бар "Озон").  Керівникам всіх об’єктів надано  приписи та пропозиції щодо усунення виявлених порушень, встановлено контроль за їх виконанням. Направлено 8 листів у правоохоронні органи, по яких у 4 випадках відкриті кримінальні провадження за статтею 325 КрКУ (ЗДО №№ 130, 10; ресторан "Червона Рута"; кафе-бар "Озон");

У зв’язку з великою кількістю постраждалих в результаті 2 спалахів (104 особи, з них 21 дитина) під час проведення банкетів зі значною кількістю людей у ресторані "Червона Рута" в м. Львові та кафе-барі "Озон" в м. Кам’янка-Бузька прийняті Розпорядження голів  районних адміністрацій м. Львова та голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації про проведення позапланових комісійних обстежень закладів громадського харчування з великою кількістю посадкових місць. Станом на 05.07.19р.  комісійні обстеження розпочаті.

Для встановлення джерела інфекції (сальмонельоз) начальником Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області видано наказ від 01.07.19р. № 1646  про відбір у операторів ринку зразків продукції м’яса та яєць курячих на гуртовому ринку ТзОВ "Шувар".


На Львовщине из-за случаев отравления большого количества людей начались проверки заведений общественного питания с большим количеством посадочных мест и рынка "Шувар". Об этом сообщает ГУ Госпродпотребслужбы во Львовской области.

В течение I полугодия 2019 зарегистрировано 8 вспышек ОКИ. Всего пострадало 152 человека, из них 51 ребенок, составило 33,55%. За аналогичный период 2018 было 11 вспышек, пострадали 73 человека, из них 44 ребенка, что составило 60,27%.

Вспышки связанные с пребыванием и питанием людей в следующих заведениях: гостиничный комплекс "Жемчужина Карпат" ООО "Резорт" в пгт. Славское Сколевского района, учреждения дошкольного образования № 130, 168 в г. Львове и № 10 в г. Червонограде, ресторан "Червона Рута" в г. Львов, кафе-бар "Озон" в г. Каменка-Бугская и в двух домашних очагах (Стрыйский и Жолковский районы).

Передача возбудителей инфекции происходила пищевым путем, не установлено фактор передачи при 1 вспышке. В этиологической структуре вспышек преобладают сальмонеллез - 57,8%, ротавирусная инфекция имела место в 2,63%, острая кишечная инфекция неустановленной этиологии - 19,73%, остальные бактерии 18,42%.

В 5 случаях вынесены Решения о временной приостановке производства и обращения пищевых продуктов (ресторан "Червона Рута", кафе-бар "Озон" и 3 учреждения дошкольного образования); наложено 2 штрафа на сумму 50 тыс. 076 грн (Ресторан "Червона Рута", кафе-бар "Озон"). Руководителям всех объектов направлены предписания и предложения по устранению выявленных нарушений, установлен контроль за их выполнением. Направлено 8 писем в правоохранительные органы, по которым в 4 случаях возбуждены уголовные производства по статье 325 Крке (УДО №№ 130, 10, ресторан "Червона Рута"; кафе-бар "Озон")

В связи с большим количеством пострадавших в результате 2 вспышек (104 человека из них 21 ребенок) при проведении банкетов с большим количеством людей в ресторане "Червона Рута" в г. Орел и кафе-баре "Озон" в г. Каменка-Бугская приняты Распоряжение глав районных администраций г. Львова и председателя Каменка-Бугской райгосадминистрации о проведении внеплановых комиссионных обследований предприятий общественного питания с большим количеством посадочных мест. По состоянию на 05.07.19 г. комиссионные обследования начаты.

Для установления источника инфекции (сальмонеллез) начальником Главного управления Госпродпотребвслужбы во Львовской области издан приказ от 01.07.19р. № 1646 об отборе у операторов рынка образцов продукции мяса и яиц куриных на оптовом рынке ООО "Шувар".