STATUS QUO

На Львівщині прокладуть українсько-польський веломаршрут

Наступного року на Львівщині з’явиться новий веломаршрут і освітній екоцентр. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Еколого-просвітницький візит-центр будують у рекреаційній зоні “Верещиця”. У його приміщенні планують розмістити також хостел та конференц-залу. Екоцентр стане логічним та зручним завершенням міжнародного веломаршруту, який по українському боці кордону пролягає у межах Яворівського національного природного парку у регіоні Розточчя.

Будівництво центру, запроектованого з урахуванням найсучасніших енергоефективних технологій, та розбудова велоінфраструктури, довжиною 160 км - з українського боку та 187 км - у Польщі, відбуваються в межах міжнародного проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони”. Фінансується він Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.

“Минулого літа до нас велосипедами приїхали близько двохсот польських активістів і держслужбовців. Тут, у Верещиці, була кінцева точка їхнього велотуру. До кінця наступного року в межах проєкту ми збудуємо 14 велостанцій для ремонту та обслуговування велосипедів на маршруті до кордону, 8 з них уже є. На конкурс мікропроєктів подали створення ще одного повноцінного веломаршруту. Відповідно, і в селах підприємці за свій кошт готові встановлювати такі самі велозупинки, щоб привабити туристів”, - розповідає  Михайло Біляк, директор Яворівського національного природного парку.

Партнерами проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” є гміна Замость, Люблінське воєводство, Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, Яворівський національний природний парк та Розточанський національний парк. Загальний бюджет 2 011 060,97 євро, в тому числі грант ЄС 1 809 954,87 євро. Грант ЄС для українських партнерів: 517 400,26 євро (понад 16,5 млн грн). Наразі, за словами директора парку, на будівництво витратили 36% передбачених грошей.


В следующем году на Львовщине появится новый веломаршрут и образовательный экоцентр. Об этом сообщает пресс-служба Львовской облгосадминистрации.

Эколого-просветительский визит-центр строят в рекреационной зоне "Верещица". В его помещении планируют разместить также хостел и конференц-зал. Экоцентр станет логическим и удобным завершением международного веломаршрута, который по украинской стороне границы проходит в рамках Яворовского национального природного парка в регионе Расточье.

Строительство центра, запроектированного с учетом самых современных энергоэффективных технологий, и развитие велоинфраструктуры, длиной 160 км - с украинской стороны и 187 км - в Польше, происходят в рамках международного проекта "РовеЛове Розточье - вместе несмотря на границы". Финансируется он Программой трансграничного сотрудничества Польша-Беларусь-Украина 2014-2020 в рамках Европейского инструмента соседства.

"Прошлым летом к нам на велосипедах приехали около двухсот польских активистов и госслужащих. Здесь, в Верещице, была конечная точка их велотура. К концу следующего года в рамках проекта мы построим 14 велостанций для ремонта велосипедов на маршруте к границе, 8 из них уже есть. На конкурс микропроектиов подали создание еще одного полноценного веломаршрута. Соответственно, и в селах предприниматели за свой счет готовы устанавливать такие же велоостановки, чтобы привлечь туристов", - рассказывает Михаил Беляк, директор Яворовского национального природного парка.

Партнерами проекта "РовеЛове Розточье - вместе несмотря на границы" является гмина Замость, Люблинское воеводство, Департамент экологии и природных ресурсов Львовской ОГА, Ассоциация органов местного самоуправления "Еврорегион Карпаты - Украина", Яворовский национальный природный парк и Росточанский. Общий бюджет 2011 060,97 евро, в том числе грант ЕС 1809 954,87 евро. Грант ЕС для украинских партнеров: 517 400,26 евро (более 16500000 грн). Сейчас, по словам директора парка, на строительство потратили 36% предусмотренных средств.