STATUS QUO

АТО, робот, политехника

У Львові презентують нових роботів для АТО

Львівські політехніки на Наукових фестивалях, які відбудуться 22 квітня, презентують нові роботизовані платформи та машини. Про це повідомляє прес-служба Національного університету "Львівська політехніка".

22 квітня 2017 року у рамках фестивалю науки та інтелекту "Наукові фестони" у Національному університеті "Львівська політехніка" продемонструють відвідувачам нові роботехнічні мобільні платформи.

Науковці та студенти Інституту інженерної механіки і транспорту Львівської політехніки продовжують свої розробки у галузі створення мобільних роботизованих платформ для експлуатації в особливих умовах, зокрема в зоні проведення військових дій МРП-05 "Борсук" та МРП-06.

Залежно від потреб на мобільну платформу можна встановлювати різне спецобладнання – від блоків апаратури до кулемета чи маніпулятора для робота-розміновувача. Мобільних роботів застосовують у різних сферах, де існує небезпека для людини: на АЕС, пожежно-небезпечних об’єктах, у військовій справі.

МРП-06 уже потішила винахідників простотою у користуванні та порівняною дешевизною у виготовленні та експлуатації. Цей легкий мобільний робот на базі колісного шасі 4х2 призначений для використання на дистанціях до 200 м у середовищі з середнім рівнем невизначеності та агресивності. Робот призначений для проведення інспекційних перевірок території, пошуку і знищення вибухонебезпечних предметів, охорони об’єктів на великих територіях, проведення радіаційної чи хімічної розвідки без участі людей на малодосліджених територіях.

А от "Борсук" на металевих гусеницях має взагалі надзвичайно різноманітне призначення і може використовуватися для практично будь-якого транспортування як апаратури, так і обладнання. Робот може рухатися без підзарядки близько 1,5 годин і має швидкість переміщення до 1,4 км/год.

Нагадаємо, що Наукові фестини у Львівській політехніці відбудуться 22 квітня з 10:00 на території поблизу головного корпусу університету, і на них буде презентовано понад 30 заходів.


Львовские политехники на Научных фестивалях, которые состоятся 22 апреля, презентуют новые роботизированные платформы и машины. Об этом сообщает пресс-служба Национального университета "Львовская политехника".

22 апреля 2017 года в рамках фестиваля науки и интеллекта "Научные фестоны" в Национальном университете "Львовская политехника" продемонстрируют посетителям новые роботехнических мобильные платформы.

Ученые и студенты Института инженерной механики и транспорта Львовской политехники продолжают свои разработки в области создания мобильных роботизированных платформ для эксплуатации в особых условиях, в частности в зоне проведения военных действий МРП-05 "Барсук" и МРП-06.

В зависимости от потребностей на мобильную платформу можно устанавливать различное спецоборудование - от блоков аппаратуры к пулемету или манипулятора для робота-минера. Мобильных роботов применяют в различных сферах, где существует опасность для человека: на АЭС, пожарно-опасных объектах, в военном деле.

МРП-06 уже порадовала изобретателей простотой в использовании и сравнительной дешевизной в изготовлении и эксплуатации. Этот легкий мобильный робот на базе колесного шасси 4х2 предназначен для использования на дистанциях до 200 м в среде со средним уровнем неопределенности и агрессивности. Робот предназначен для проведения инспекционных проверок территории, поиска и уничтожения взрывоопасных предметов, охраны объектов на больших территориях, проведение радиационной или химической разведки без участия людей на малоисследованных территориях.

А вот "Барсук" на металлических гусеницах имеет вообще чрезвычайно разнообразное назначение и может использоваться для транспортировки практически любых как аппаратуры, так и оборудования. Робот может двигаться без подзарядки около 1,5 часов и имеет скорость перемещения до 1,4 км/ч.

Напомним, что Научные фестивали во Львовской политехнике состоится 22 апреля с 10:00 на территории вблизи главного корпуса университета, и на них будет представлено более 30 мероприятий.

Автор: Тетяна Костенко