STATUS QUO

У Львові стартував Відкритий кубок із шахів

Сьогодні стартував Відкритий кубок Львова з шахів. Урочиста церемонія відкриття Кубку відбулася у готельно-ресторанному комплексі «Медова печера». Турнір, з призовим фондом 200 тис грн, триватиме вісім днів та завершиться 16 серпня. Міський голова Львова Андрій Садовий привітав учасників та запропонував одне із змагань провести у сесійній залі Ратуші.

Так цього року Відкритий кубок Львова з шахів є одним з найсильніших дитячо-юнацьких шахових турнірів в Україні за складом учасників, а ще – з найбільшим призовим фондом. Рекордні 200 тисяч гривень надають постійні партнери Львівської обласної шахової федерації Банк «Львів», «Галицька здоба» та «Укренерго».

За інформацією управління спорту ЛМР, шахісти змагатимуться у двох вікових категоріях – до 20 років та до 12 років. Серед зареєстрованих учасників – чемпіони та призери чемпіонатів України з шахів усіх вікових категорій за останні три роки, понад двадцять кандидатів у майстри спорту та п’ять майстрів спорту.

Беруть участь у турнірі понад дві сотні шахістів з різних регіонів України. Традиційно, найбільше учасників зі Львова та області. Також є представники Києва, Одеси, Мукачева, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Житомира, Хмельницька, Чернівців, Краматорська, Тернополя та Дніпра.

Привітали учасників змагань славетні шахістки Львова Анна і Марія Музичук.

«Файно, що після карантину спортивне життя відновлюється. Я сама уже брала участь у двох змаганнях, тому розумію як усі скучили за грою і позитивними емоціями. Дякую усім спонсорам, які долучилися до організації турніру. Бажаю усім успіху, красивих партій, як зараз, так і в майбутньому», - звернулася до учасників змагань Анна Музичук.

До її привітань приєдналася сестра Марія. «Приємно, що шахові традиції у Львові відновлюються і продовжуються. Давно не було заходів, де була б така велика кількість сильних шахістів. Бажаю успіхів і хай переможе сильніший», - додала Марія Музичук.

Натомість мер Львова Андрій Садовий, радіючи старту гарного турніру, запропонував одне зі змагань провести у Ратуші.

«У мене пропозиція. Ми маємо дуже гарну сесійну залу у Ратуші, в центрі Львова. Тому можна одне із змагань провести там, а ми б для дітей зробили добрий почастунок. Можна зіграти у Білій залі чи у мене в кабінеті також. Наше завдання - робити максимальну популяризацію шахів. Хто вміє грати шахи – той дуже крутий, тому що краще вчиться і може набагато більшого досягнути в житті. Бажаю усім успіху, перемоги, та використовуйте мою велику любов да шахів!», - резюмував мер Львова Андрій Садовий.

Змагання Відкритий кубок Львова з шахів відбуваються за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Відкриті Кубки Львова».