STATUS QUO

До кінця тижня у Львові можна безкоштовно оцифрувати домашні кінозаписи

До 10 вересня у Львові, в Центрі міської історії, можна безкоштовно оцифрувати свої домашні кінозаписи на 8 мм та 16 мм плівках. Оцифрування цьогоріч реалізовується в межах проєкту «Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні» за підтримки Українського культурного фонду.
Завантажити фото

Вже традиційно восени Міський медіаархів Центру міської історії організовує дні відкритих дверей з нагоди Міжнародного дня домашнього кіно. Копії оцифрованих матеріалів стануть частиною Міського медіаархіву, а відібрані матеріали можна разом переглянути під час Дня домашнього кіно у жовтні.

Зйомки на 8 мм кінокамеру - практика, яка набула особливої популярності у 60-х роках. Це відбулось завдяки поширенню технології та появі виробничих потужностей, які забезпечували обіг кіноплівки. У Львові використання цього формату можна виявити ще у середині 90-х. Співіснуючи протягом певного періоду з новим на той момент відео, кіноплівка остаточно програла конкуренцію. Через компактність та доступність характерним для 8 мм були приватне використання, зйомки побутових та сімейних сюжетів. Це сформувало цілий жанр, який сьогодні називаємо «домашнє кіно». Нерідко відповідні записи можна зустріти і на 16 мм плівках.

Як передати плівки:

У Львові свої плівки ви можете приносити особисто: вул. Богомольця, 6. 
Якщо ви не зі Львова, то можете надіслати Новою поштою.

Щоб дізнатись деталі щодо оцифрування Ваших домашніх відеозаписів, пишіть на адресу Міського медіаархіву: uma@lvivcenter.org, або ж завітайте до нашого офісу: вул. Ак. Богомольця, 6. Тел. +38-032-275-17-34.

Додамо, до грудня 2021 року в Центрі міської історії також триває виставка «Суспільство з кіноапаратом», в основу якої лягла колекція аматорських фільмів з приватних збірок, що була зібрана впродовж останніх десяти років Міським медіаархівом Центру. Виставка запрошує зазирнути у світ кіноаматорства та ділиться історією цього явища, показує унікальні, раніше небачені матеріали. Вхід вільний.

Центр міської історії поєднує академічні дослідження в сфері міських студій і формати публічної й цифрової історії для ширшої аудиторії. Міждисциплінарна команда Центру втілює дослідницькі проекти, цифровий архів, виставки, освітні програми.

Деталі: https://www.lvivcenter.org/updates/hmd-2021/