STATUS QUO

акушер, заведующий кафедрой ЛНМУ, расследование

Львівських акушерів звинувачують у смерті породіллі

Поліція повідомила про підозру у неналежному виконанні професійних обов'язків (ч.1 ст.140 КК України) двом медикам: завідувачу однієї з кафедр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та лікарю акушеру-гінекологу пологового відділення однієї з міських клінічних лікарень Львова. Слідчі вважають, що їх дії привели до смерті породіллі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

За процесуальним керівництвом Львівської місцевої прокуратури №3 слідчі поліції нещодавно повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України, завідувачу однієї з кафедр Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та лікарю акушеру-гінекологу пологового відділення однієї з міських клінічних лікарень Львова.

Нагадаємо, що в 2014 році у Львові за місцем свого проживання внаслідок гострої серцево-судинної недостатності померла породілля. Досудовим розслідуванням встановлено причиновий зв’язок між невірним діагнозом, який було виставлено консиліумом лікарів, згідно якого в подальшому і проводилося лікування, та настанням тяжкого наслідку – смерті породіллі.

На даний час у кримінальному провадженні вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення ще одному лікарю акушеру-гінекологу міської клінічної лікарні. За вчинений злочин лікарям загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади у медичних закладах строком до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.

За даними прокуратури, з початку року до суду скеровано 5 кримінальних проваджень щодо медичних працівників.


Полиция сообщила о подозрении в ненадлежащем исполнении профессиональных обязанностей (ч.1 ст.140 УК Украины) двум медикам: заведующему одной из кафедр Львовского национального медицинского университета имени Даниила Галицкого и врачу акушеру-гинекологу родильного отделения одной из городских клинических больниц Львова. Следователи считают, что их действия привели к смерти роженицы. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.

Под процессуальным руководством Львовской местной прокуратуры №3 следователи полиции недавно сообщили о подозрении в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 140 УК Украины, заведующему одной из кафедр Львовского национального медицинского университета имени Даниила Галицкого и врачу акушеру-гинекологу родильного отделения одной из городских клинических больниц Львова.

Напомним, что в 2014 году во Львове по месту жительства в результате острой сердечно-сосудистой недостаточности умерла роженица. Досудебным расследованием установлено причинная связь между неверным диагнозом, который был установлен консилиумом врачей, согласно которому в дальнейшем и проводилось лечение, и наступлением тяжкого последствия - смерти роженицы.

В настоящее время в уголовном производстве решается вопрос об уведомлении о подозрении в совершении указанного уголовного преступления еще одному врачу акушеру-гинекологу городской клинической больницы. За совершенное преступление врачам грозит наказание в виде лишения права занимать должности в медицинских учреждениях сроком до 5 лет или лишение свободы на срок до 2 лет.

По данным прокуратуры, с начала года в суд направлено 5 уголовных производств в отношении медицинских работников.

Автор: Тетяна Костенко