STATUS QUO

Для допомоги хворим на ковід в області облаштували майже 5 тисяч ліжок

Сьогодні під час наради за участі голів Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради з головами районних державних адміністрацій та районних рад обговорили функціонування закладів охорони здоров’я Львівської області, які визначені госпітальними базами для надання медичної допомоги хворим з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Так, в області 27 медзакладів внесено до переліку ковідних, з них три - на етапі контрактування. Це Львівський обласний клінічний кардіологічний центр, Золочівська центральна районна лікарня і Сколівська центральна лікарня. 

«Для лікування пацієнтів з коронавірусом  по Львівській області облаштовано 4775 ліжок, з них 4300 - забезпечені киснем. Згідно з вимогами МОЗ, частина ліжок з киснем по області має складати не менше 80%, а в нас є 90%. За кількістю ліжок з киснем Львівщина лідирує серед областей України», - розповів під час наради директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

Департаментом охорони здоров’я опрацьовано всі заклади, які спроможні надавати допомогу, тобто, які законтрактовані з НСЗУ та мають відповідну матеріально-технічну базу, оскільки для внесення лікарні до переліку ковідних теж є певні вимоги: наявність існуючої кисневої інфраструктури, відповідного реанімаційного відділення і матеріального технічного обладнання (в першу чергу апаратів ШВЛ). На даний час, повністю всім вимогам відповідає Бродівська центральна міська лікарня.

«Ми добре розуміємо, що не всі медичні установи можуть розглядатись у перспективі як ковідні, тому першочергово наша робота спрямована на збільшення ліжкового фонду у вже існуючих медичних закладах», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Очільник області доручив головам скоординувати та оптимізувати роботу медичних закладів на місцях у цьому напрямку.