громада, ОТГ, финансы6 ОТГ Львівщини мають найкращі фінансові показники. За результатами аналізу було сформовано рейтинги об’єднаних громад у розрізі 5 груп за критерієм чисельності населення. Про це повідомляє "ДНК". 

За підсумками січня-вересня 2019 року, експерти Програми "U-LEAD з Європою" та SKL International проаналізували окремі фінансові показники 806 ОТГ за чотирма показниками, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад.

Радник з місцевих фінансів Львівського ЦРМС прокоментував результати аналізу громад Львівщини.

Першу групу представляють громади з чисельністю населення більше 15 тис мешканців. Загалом їх по Україні 96 ОТГ і 5 із них зі Львівщини. У двадцятку кращих входять Кам’янка-Бузька на 13 позиції і Радехівська – на 14. До того ж, Кам’янка-Бузька громада є у першій десятці серед громад України з найменшими витратами на утримання апарату управління від доходу загального фонду – 12,90% (8 місце).

Ще один хороший результат у першій групі продемонструвала громада, яка створена менше року тому – Зимноводівська ОТГ (38 місце), яка має рівень дотаційності бюджету трохи менше 17%, а в рейтингу за питомою вагою суми заробітної плати з нарахуваннями у видатках загального фонду – 23 місце (68,2%).

У другій групі серед громад із чисельністю населення від 10 до 15 тис осіб Львівщина представлена сімома ОТГ. Тут найкраще проявили себе громади, що розміщені біля обласного центру: Солонківська ОТГ займає 19 місце в загальноукраїнському рейтингу, також потрапивши у 7 кращих громад даної групи за показником доходів загального фонду (без трансфертів) на 1-го мешканця – 6778,2 грн. Це єдина громада з цієї групи, яка має реверсну дотацію.

Найбільше громад нашої області – у третій групі із чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб: їх аж 17. Восьмою у загальноукраїнському рейтингу громад у своїй групі є Славська ОТГ. За показником рівня дотаційності вона є шостою з результатом 18,7% реверсного повернення коштів до державного бюджету. За показниками доходу загального фонду на одного мешканця понад 10 тис та питомої ваги видатків на утримання апарату управління у доходах загального фонду без трансфертів – 11% громада теж у десятці кращих по Україні.

На другому і третьому місці в цій групі за показниками дохідності серед ОТГ Львівщини є Жовтанецька та Тростянецька ОТГ. Показник дотаційності бюджету Жовтанецької сільської ради за результатами січня-вересня 2019 року є лише 0,3%, а вже наступного року громада стане повністю бездотаційною.

Одинадцять громад з Львівщини з чисельністю населення до 5 тис осіб віднесені до четвертої групи. Серед 292 громад цієї групи, у останній двадцятці з найменшими показниками є 5 ОТГ Львівщини (Нижанковицька, Чукв’янська, Вільшаницька, Луківська та Міженецька). Показник питомої ваги видатків на утримання апарату управління у доходах загального фонду без трансфертів у цих громадах коливається від 80 до 92%, а рівень дотаційності бюджетів – більше 30% (крім Нижанковицької) і сягає навіть 53%, тобто половини бюджету громади становлять дотації з державного бюджету.

А найкращими тут є показники Заболотцівської ОТГ, яка займає 59 місце серед 292 громад України у цій групі. Показник питомої ваги видатків на утримання апарату управління у доходах загального фонду без трансфертів становить 24,8% – лише трохи перевищує бажаний рівень (до 20%), а рівень дотаційності бюджету – 9,4 %

П’яту групу утворюють ОТГ із центром у місті обласного значення, але у Львівській області наразі жодне місто обласного значення (з дев’яти) не утворило ОТГ.


6 ОТГ Львовщины имеют лучшие финансовые показатели. По результатам анализа был сформирован рейтинги объединенных общин в разрезе 5 групп по критерию численности населения. Об этом сообщает "ДНК". 

По итогам января-сентября 2019 года эксперты Программы "U-LEAD с Европой" и SKL International проанализировали отдельные финансовые показатели 806 ОТГ по четырем показателям, характеризующим финансовые аспекты деятельности объединенных территориальных общин.

Советник из местных финансов Львовского ЦРМС прокомментировал результаты анализа общин Львовщины.

Первую группу представляют общины с численностью населения более 15 тыс жителей. Всего их по Украине 96 ОТГ и 5 из них со Львовщины. В двадцатку лучших входят Каменка-Бугская на 13 позиции и Радеховская - на 14. К тому же, Каменка-Бугская община в первой десятке среди общин Украины с наименьшими затратами на содержание аппарата управления от дохода общего фонда - 12,90 % (8 место).

Еще один хороший результат в первой группе продемонстрировала община, созданная меньше года назад - Зимноводовская ОТГ (38 место), которая имеет уровень дотационности бюджета немного меньше 17%, а в рейтинге по удельному весу суммы заработной платы с начислениями в расходах общего фонда - 23 место (68,2%).

Во второй группе среди общин с численностью населения от 10 до 15 тысяч человек Львовщина представлена ​​семью ОТГ. Здесь лучше всего проявили себя общины, расположенные у областного центра: Солонковская ОТГ занимает 19 место в общероссийском рейтинге, также попав в 7 лучших общин данной группы по показателю доходов общего фонда (без трансфертов) на 1-го жителя - 6778,2 грн. Это единственная община из этой группы, которая имеет реверсную дотацию.

Больше всего общин области - в третьей группе с численностью населения от 5 до 10 тыс. человек: их аж 17. Восьмой в общеукраинском рейтинге общин в своей группе является Славская ОТГ. По показателю уровня дотационности она является шестой с результатом 18,7% реверсного возврата средств в государственный бюджет. По показателям дохода общего фонда на одного жителя более 10 тыс и удельного веса расходов на содержание аппарата управления в доходах общего фонда без трансфертов - 11% община тоже в десятке лучших по Украине.

На втором и третьем месте в этой группе по показателям доходности среди ОТГ Львовщины Жовтанецкая и Тростянецкая ОТГ. Показатель дотационности бюджета Жовтанецкого сельского совета по результатам января-сентября 2019 есть лишь 0,3%, а уже в следующем году община станет полностью бездотационной.

Одиннадцать общин из Львовщины с численностью населения до 5 тысяч человек отнесены к четвертой группе. Среди 292 общин этой группы, в последней двадцатке с наименьшими показателями являются 5 ОТГ Львовщины (Нижанковицкая, Чуквьянская, Вильшаницкая, Луковская и Миженецкая). Показатель удельного веса расходов на содержание аппарата управления в доходах общего фонда без трансфертов в этих общинах колеблется от 80 до 92%, а уровень дотационности бюджетов - более 30% (кроме Нижанковицкой) и достигает даже 53%, то есть половины бюджета общины составляют дотации из государственного бюджета.

А лучшими здесь являются показатели Заболотцивской ОТГ, которая занимает 59 место среди 292 общин Украины в этой группе. Показатель удельного веса расходов на содержание аппарата управления в доходах общего фонда без трансфертов составляет 24,8% - лишь немного превышает желаемый уровень (до 20%), а уровень дотационности бюджета - 9,4%

Пятую группу образуют ОТГ с центром в городе областного значения, но во Львовской области пока ни один город областного значения (из девяти) не образовал ОТГ.