STATUS QUO

Сихов, трамвай, трамвайная линия

Трамвай на Сихів поїде всередині листопада

Відкриття трамвайної колії в мікрорайон Львова Сихів заплановано на середину листопада цього року. Про це повідомив директор комунального підприємства "Львівавтодор" Олег Береза. Станом на 6 вересня реалізовується завершальна стадія робіт, готовність проекту – 85%.

Зараз основні роботи проводяться з будівництва дорожньої частини на ділянці від вул. Навроцького до вул. Липова Алея, перенесення ринку "Санта-Барбара" і будівництва там дорожньої частини. "Як тільки підприємці переїдуть на сучасний ринок на вул. Антонича, а вони зобов’язалися до 1 жовтня зробити це, то залишиться прокласти ще близько 200 м колії", - розповів Береза.

Нагадаємо, будівництво трамвайної колії на Сихів передбачено генеральним планом Львова. Згідно з проектом, буде прокладено 11,5 км колії в обидва боки по вул. Стуса вздовж пр. Червоної Калини до ринку "Санта-Барбара". Тендер на виконання робіт виграла компанія ONUR (Туреччина).

З Сихова до центру трамваєм можна буде дістатися за 25-30 хв. Окрім цього, проект має на меті зменшити транспортне навантаження найбільшого житлового масиву Львова (150 тис. мешканців), що матиме позитивний вплив на екологічну ситуацію району та соціальний добробут львів’ян.

Проект реалізується за рахунок кредиту від ЄБРР у розмірі 12 млн євро, гранту німецького уряду у 5 млн євро, технічної допомоги ЄС у розмірі 1,5 млн євро та за кошти з міського бюджету – 8,85 млн євро.


Открытие трамвайного маршрута в микрорайон Львова Сихов запланировано на середину ноября этого года. Об этом сообщил директор коммунального предприятия "Львовавтодор" Олег Береза. По состоянию на 6 сентября реализуется завершающая стадия работ, готовность проекта - 85%.

Сейчас основные работы проводятся по строительству дорожной части на участке от ул. Навроцкого до ул. Липовая Аллея, переносу рынка "Санта-Барбара" и строительству там дорожной части. "Как только предприниматели переедут на современный рынок на ул. Антонича, а они обязались до 1 октября сделать это, то останется проложить еще около 200 м трамвайной линии", - рассказал Береза.

Напомним, строительство трамвая на Сихов предусмотрено генеральным планом Львова. Длина линии – 11,5 км. Тендер на выполнение работ выиграла компания ONUR (Турция).

Из Сихова в центр города на трамвае можно будет добраться за 25-30 минут. Кроме этого, проект имеет целью уменьшить транспортную нагрузку на крупнейший жилой массив Львова (150 тыс. жителей), что окажет положительное влияние на экологическую ситуацию района и социальное благополучие львовян.

Проект реализуется за счет кредита от ЕБРР в размере 12 млн евро, гранта немецкого правительства в 5 млн евро, технической помощи ЕС в размере 1,5 млн евро и за средства городского бюджета - 8,85 млн евро.