STATUS QUO

субсидии, газ, долг

Субсидії за газ не отримають 30 тисяч мешканців Львівщини

Тридцять тисяч боржників за газ у Львівській області не отримають субсидій. Про це повідомила начальник відділу розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ "Львівгаз збут" Ольга Чабан, інформує "Щоденний Львів".

За її словами, у Львівські області субсидіями користуються понад 414 тисяч споживачів.

- Якщо фактичне споживання перевищує соціальну норму, на яку надається субсидія, то за те, що перевищили, споживач повинен сплатити самостійно. Якщо заборгованість була ще до надання субсидії, то цю заборгованість також треба сплатити, - нагадує представниця "Львівгаз збуту".

Якщо у споживача є попередня заборгованість, то це стане підставою для призупинення субсидії, попередив начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич.

- З 1 травня цього року субсидія може бути не призначена, скасована або призупинена, якщо до органу соцзахисту надійде інформація, що у родини є прострочена заборгованість понад два місяці. Списки всіх боржників вже надійшли до органів соцзахисту. Якщо борг не буде погашений до кінця липня, то субсидію призупинять. Якщо вони сплатять цей борг або ж підпишуть договір про реструктуризацію боргу, то субсидію відновлять, - наголошує він.

За словами Ольги Чабан, таких боржників у "Львівгаз Збут" є майже 30 тисяч абонентів.


Тридцать тысяч должников за газ во Львовской области не получат субсидий. Об этом сообщила начальник отдела расчетов с физическими и юридическими лицами ООО "Львовгаз сбыт" Ольга Чабан, информирует "Ежедневный Львов".

По ее словам, во Львовской области субсидиями пользуются более 414 000 потребителей.

- Если фактическое потребление превышает социальную норму, на которую предоставляется субсидия, то за то, что превысили, потребитель должен оплатить самостоятельно. Если задолженность была еще до предоставления субсидии, то эту задолженность также надо оплатить, - напоминает представитель "Львовгаз сбыта".

Если у потребителя есть предварительная задолженность, то это станет основанием для приостановления субсидии, предупредил начальник отдела жилищных субсидий, соцвыплат и пособий департамента социальной защиты населения Львовской облгосадминистрации Василий Гельбич.

- С 1 мая этого года субсидия может быть не назначена, отменена или приостановлена, если в орган соцзащиты поступит информация, что у семьи есть просроченная задолженность свыше двух месяцев. Списки всех должников уже поступили в органы соцзащиты. Если долг не будет погашен до конца июля, то субсидию приостановят. Если они оплатят этот долг или подпишут договор о реструктуризации долга, то субсидию восстановят, - отмечает он.

По словам Ольги Чабан, таких должников в "Львовгаз Сбыт" почти 30 000 абонентов.

Автор: Тетяна Костенко