STATUS QUO

Львів посів третє місце у рейтингу конкурентоспроможності українських міст-2021

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій оприлюднив рейтинг конкурентоспроможності українських міст-2021, що відображає оцінку місцевим бізнесом умов ведення підприємницької діяльності у 45-ти найбільших містах країни. Відтак Львів посів третє місце.

«Задання, яке ставить міський голова, це щоб Львів завжди був серед лідерів. Зокрема, був лідером у економічній свободі, тому що ми розуміємо, що це має дуже конкретний вияв. Йдеться про питання оформлення документів і належний доступ до тих послуг, які надаються різними інституціями, органами влади. Друге – це можливість реалізації тих чи інших проектів і, безперечно, третє – створення середовища. Львів робить великий акцент на те, щоб бізнес-середовище мало змогу активно розвиватись в місті. Одне з ключових завдань влади – максимально знімати перепони, які можуть бути створені, або у записку того чи іншого бізнесу. Тому ми маємо сьогодні багато різних інструментів, які ми запускаємо: маркетингові ваучери, програми підтримки стартапів. Тобто на різних рівнях, щоб в результаті з кожним роком ми могли покращувати цю екосистистему, щоб впровадити і розпочинати діяльність у місті було набагато простіше і було просто від ідеї і до впровадження це був максимально короткий шлях», - зазначив перший заступник міського голови-заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.

Програма  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна  економіка України», у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій представляє результати другого Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ), на основі якого створено рейтинг 45-ти найбільших міст України за якістю ділового середовища. ІКМ - це аналітичний інструмент з оцінювання місцевим бізнесом умов для ведення бізнесу.

Цей індекс не просто статистичний показник, - це аналітичний інструмент оцінки реалізації економічної політики в місті. Застосування такого інструмента спрямовано на сприяння конкуренції між містами у створенні сприятливого бізнес-клімату. За його допомогою визначаються пріоритетні для місцевого бізнес-середовища реформи, визначаються кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу, стимулюється здорова конкуренція міст та територій, обмін досвідом та поширення кращих регуляторних практик.

Звіт підготовлено за результатами аналізу статистичних та адміністративних даних зі 45-ти міст і результатами опитування 7454 керівників суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема керівників 3735 підприємств-юридичних осіб та 3719 фізичних осіб-підприємців 45-ти міст з усіх регіонів України, за винятком АР Крим, м. Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей. Серед 45-ти міст, у яких проходило дослідження, 21 обласний центр, 2 міста із зони ООС, де знаходяться військово-цивільні адміністрації Донецької та Луганської областей, м. Київ та 21-е місто, що не відноситься до вищевказаних категорій із населенням більше 73-х тис. осіб.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Info Sapiens. Збір статистичних та адміністративних даних здійснено ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій».