З перших днів війни на Головному залізничному вокзалі запрацювала медико–психологічна допомога для внутрішньо переміщених осіб, які прибувають на Львівщину. У добу працює близько 100 волонтерів, які надають допомогу від 5 до 7 тис особам.
Про це повідомила сьогодні під час брифінгу радник голови Львівської ОВА Галина Бордун. Вона ж є координаторкою проєкту медико-психологічної допомоги.
“У синергії з кризовою психологічною службою Львова, з Центром психічного здоров’я, Львівською обласною психіатричною лікарнею за допомогою комунальних та приватних медичних закладів, а також небайдужих волонтерів та медиків на сьогодні вибудувана ціла система медико - психологічної допомоги на вокзалі. Це місце вибрали невипадково, навколо вокзалу закумульовано достатньо кількість людей, у перші дні війни – це близько 35 тисяч людей, 90% з них їхали за кордон. На сьогодні переселенці менше виїжджають за межі країни. Навпаки, більше 21 тисячі осіб вже повернулись в Україну. Зараз наша роль стабілізувати стан тих людей, які приїжджають. Кількість людей, які потребують глибшої допомоги є більшою”, - зазначила Галина Бордун.
За її словами, на сьогодні вибудувана чітка система координації груп волонтерів.
“Ми працюємо 24 на 7, без вихідних. Є денна зміна з 7 ранку до 19 год та нічна – з 19 до ранку. Ми формуємо пари волонтерів з медика і психолога. Це молоді люди, які мають досвід у сфері психології та інтерни Львівського медичного університету імені Данила Галицького. Це люди, які виявили бажання і мають можливість допомагати людям, які приїжджають. Усі люди, які долучаються, терапевти, сімейні лікарі, хірурги, анестезіолог, кардіолог, волонтерять у вільний від роботи час. Є близько 40 відповідальних дорослих людей, які несуть відповідальність за усю роботу і мають досвід. А також 600 волонтерів загалом, в добу працює близько 100”, - додала координаторка проекту.
Галина Бордун зазначила, що кожна група проходить ранковий інструктаж, де дізнається, що змінилося в певних програмах, які є можливості виїзду, яка ситуація з транспортом.
“Ми також інформуємо про можливості Львівщини для забезпечення житлом переселенців, де можна працевлаштуватись. Основна задача волонтерів – допомогти, скерувати людей, які приїжджають та вибудувати стійкий місток координації. На сьогодні багато переселенців є у важчому стані, ніж в перші дні війни, вони приїжджають з окупованих територій, ми зустрічаємо їх супроводжуємо як до психотерапевта, так і до іншого лікаря, який чекає їх. Якщо хтось має бажання допомагати, то запрошуємо стресостійких людей працювати, а також запрошуємо на навчання як працювати у кризових умовах”, - наголосила Галина Бордун.