Доброякісна гіперплазія передміхурової залози виявляється у збільшенні розмірів цього органу. Порушення зазвичай не викликає тяжких для здоров'я наслідків, але створює дискомфорт через порушення відтоку сечі, почастішання нічних сечовипускань і хибних позивів, болів у попереку, а також проблем у статевому житті.

Лікування аденоми простати може мати консервативний і радикальний характер: все залежить від ступеня виразності та занедбаності процесу, детальніше на сайті клініки https://medicalplaza.ua/uslugi/khirurgiya

Підходи до лікування

Консервативне лікування аденоми передміхурової залози дає хороші результати на першій стадії, коли спостерігаються утруднення сечовипускання та часті позиви, але при цьому сечовий міхур спорожняється повністю, тобто урина не затримується.

Зазвичай пацієнтам призначають прийом:

  • антибактеріальних засобів;
  • імуномодуляторів (у тому числі – рослинного походження);
  • альфа-адреноблокаторів.

На другій стадії, коли симптоми розростання тканин простати стають більш вираженими, може проводитися як консервативне, так і хірургічне лікування. Вибір залежить від перебігу захворювання та наявності супутніх порушень.

Хірургічне лікування гіперплазії простати показано у найбільш складних випадках, при дисфункції органів сечовивідної системи та відсутності ефекту від медикаментозної терапії.

Переваги лапароскопічної операції

Лапароскопія дозволяє видалити аденому великих розмірів, навіть об'єм якої перевищує 100 см3. Операція проводиться за допомогою спеціалізованого обладнання – троакарів та лапароскопа, оснащеного відеокамерою.

Видалення надлишкових тканин передміхурової залози проводиться так:

  • у сечовий міхур вводять катетер, що забезпечує відтік сечі;
  • у черевній порожнині роблять 3-4 невеликі надрізи, через які вводять хірургічні інструменти;
  • надлишкові тканини видаляють, контролюючи процес за допомогою встановленої на лапароскоп мініатюрної камери, яка транслює все, що відбувається на монітор комп'ютера.

У середньому тривалість хірургічного втручання становить 1,5 години.

Лапароскопічна операція при аденомі простати має такі переваги:

  • низький ризик ускладнень після операції;
  • гарантія відсутності рецидивів;
  • відсутність косметичних дефектів у вигляді шрамів та рубців на шкірі;
  • прискорений реабілітаційний період та можливість швидко відновити фізичну активність.

Період відновлення займає лише близько двох тижнів.

Багато чоловіків відзначають ще одну важливу перевагу лапароскопії щодо видалення надлишкової тканини передміхурової залози: відсутність проблем з ерекцією та веденням статевого життя.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем