Металеві труби дуже активно використовують у будівництві та промисловості. Вони є універсальними комплектувальними, які здатні розв'язувати нагальні питання будівельних проєктів. Є різні маркування труб в каталогах. Технологія створення металевих труб відома людству ще з початку 18 століття. На сьогодні вона дуже розширилася та покращилася, завдяки чому список сфер діяльності, де вона може мати попит, став дуже великим. Це і медична, і побутова, і машинобудівна, транспортна сфери й нафтова промисловість.

За типом виробництва сталеві труби поділяють на такі класифікації: зварні або безшовні. Технологія створення цих металевих виробів починається з відлиття рідкої сталі та її витягування у потрібну форму. Готові елементи ретельно вирівнюють, перевіряють та тестують. Є різні маркування труб в каталогах https://dimaxtd.com.ua/tube, як обрати потрібне, розглянемо далі, у цьому матеріалі.

Z8ucV4pbHRCUt5yKNUcJxFVNgoji_Z2NR06fJPHFfLwcBr8iVrQCSfhPKnjkUNQ-ERGXK7Pgpe7DpUWEp8UapzxUQT-BVEC8wadAcj9A4CO5CnB_8hO1_SzQ-F4x7uDo1mvV2KPXjKVwbpvPgimYRx4QFukoAK6sqUOUuo-TZalzFS3cIE5L-g94ojzXGQ

Сфера застосування металевих труб

Сталь, з якої виготовляють профільні труби, є дуже міцною, її важко зігнути або деформувати. Саме тому на виробництві практикують змішування кількох матеріалів, додаючи до сталі легувальні елементи мідь або чавун. Завдяки такому поєднанню індивідуальних фізичних властивостей можна отримати ідеальний продукт, який буде відповідати критеріям та вимогам певного проєкту. 

Для систем опалення та вентиляції приміщень активно використовують сплави з додаванням міді, тому що цей матеріал дуже добре віддає тепло та є ідеальним теплообмінником. Для різних каналізаційних систем та обладнання, спрямованого на збір та утилізацію відходів, ідеально підходить такий матеріал, як чавун. А вуглецеву сталь активно використовують для створення трубопровідних каналів.

Як оцінювати якість металевих виробів

Перед тим, як почати процес виготовлення різноманітних металевих виробів, усі матеріали уважно перевіряють на наявність небажаних неметалевих домішок та бракованих елементів. Далі тестують саме трубу, перевіряючи, чи не має вона пошкоджень та деформацій. Це дуже важливий етап виробництва. Усі комплектувальні мають бути належної якості та високого рівня, тому що їх активно використовують у масштабних та стратегічно важливих будівництвах. Тестування готового виробу відбуваються наступним чином:

  • встановлюють якість зварного шва, він не має допускати мінімальних деформацій, розривів, а металографія не має бути менш як 90%;
  • за допомогою ультразвукового дослідження обстежують зони швів;
  • за допомогою гідровипробувань перевіряють міцність виробу, створюючи високий тиск у трубі, який може досягати 700 атмосфер.

Якщо труба не проходить якийсь з етапів перевірки, її помічають спеціальним мастилом та відправляють на повторне перероблення.

Види маркувань металевих виробів

Під час виготовлення труби регулюють її діаметр, товщину стінок та довжину. Габарити готових виробів можуть варіюватися від тонких голок до широких та масивних комплектуючих. Різні марки сталі можуть впливати на якість та сферу використання елементів. Залежно від того, якою є товщина прокату та рівень хімічних домішок, розрізняють такі типи маркування:

  • Ст0 - такий тип маркування говорить про те, що відсоток хімічних речовин у складі не уточнюється;
  • Ст1 кп, пс, сп - вказує на те, який вид окислення відбувся - киплячий, напівспокійни чи спокійний.

Всі ці показники є дуже важливими критеріями формування характеристик майбутнього виробу. Цифрові позначки можуть сказати також і про діаметр труби. Найбільш розповсюдженою є металева труба 50.