Не секрет, що офісний простір для багатьох городян встиг стати настільки невід'ємною частиною повсякденності, що часто вважаємо його другим будинком. А оформленням свого, хай і орієнтованого на робочий процес, осередку не варто нехтувати. Тим більше, що офіс, на відміну від квартири, орієнтований на виконання представницької функції. Це громадський та виробничий простір, в якому повинні дотримуватися і норм безпечної праці, і останні тенденції у сфері декору. Грамотний дизайнер при розробці інтер'єру офісу https://ionosfera.org/uk/dizajn-intererov-ofisov.html врахує також новітні дослідження щодо способів підвищення працездатності та подбає про ергономіку приміщень.

Особливості дизайну офісів для різних типів компаній
Звісно, проектування офісних просторів має свої специфічні особливості. У дизайні офісу може бути закладений фірмовий стиль компанії. На нього впливають сфера та специфіка діяльності організації. Наприклад, оформлення колл-центру вимагатиме приділити особливу увагу системі звукоізоляції. Величезний пласт роботи тут належить провести монтажникам та електрикам, адже кількість телефонних апаратів на 1 кв. м у цьому випадку просто зашкалює. Для творчих компаній (редакції ЗМІ, дизайн-студії, агенції свят тощо) часто вибираються яскраві колористичні схеми. У таких офісах схвалюється креативний декор. А ось для банків, юридичних або нафтових компаній найкращий мінімалізм в обробці.

СТИЛІ ДИЗАЙНУ ОФІСУ
Стиль дизайну офісу визначається специфікою діяльності компанії та безпосередньо залежить від виділеного на ремонт бюджету. Якщо організація обмежена у засобах, краще вибирати мінімалізм чи сучасний стиль. Це дозволить заощадити на оздобленні, меблях та декорі. Нерідко в офісних просторах зустрічаються класика та лофт. Але треба розуміти, що класичні інтер'єри вимагатимуть серйозних капіталовкладень. Для лофта підходять далеко не всякі приміщення. В ідеалі під лофтовий інтер'єр найкраще використовувати колишні індустріальні приміщення з високими стелями та панорамними вікнами. Паризький стиль, в якому воліє працювати наша дизайн-студія, поєднує в собі елементи класики та атрибути сучасності. Цей стильовий напрямок дозволяє зануритися в автентичну атмосферу Франції з її виноградниками, смаженими каштанами та інтелектуальними розмовами за ранковою кавою та круасанами.

1. Сучасний стиль
Представлений на фото дизайн офісу в сучасному стилі поєднує практичність і естетичність. Організоване за принципом Open Space приміщення розділене на кілька зон. Меблі групуються таким чином, що тут можна розмістити співробітників кількох відділів компанії. Відстань між столами достатня для того, щоб кожен фахівець почував себе комфортно на своєму робочому місці. Дизайн-проектом передбачається і облаштування місткої переговорної з прозорим столом та стільцями винного відтінку. Декор офісу мінімальний. Ставка тут робиться на функціонал.

2. Класичний стиль
Мабуть, головним «конкурентом» сучасного стилю у боротьбі за серця всіх мешканців офісних просторів є респектабельна класика. До речі, у багатьох голлівудських фільмах заможні психотерапевти, брокери, голови великих компаній приймають своїх партнерів у класичних кабінетах. Класика — це і певна статусність, і почуття стабільності. В оформленні цього класичного офісу використовують багато дерев'яних фактур. Панорамні вікна роблять пейзаж, що відкривається, за вікном частиною інтер'єрної композиції.

3. Футуризм в офісному просторі
Офіси в стилі футуризм, які начебто дозволяють зазирнути в майбутнє, часто належать компаніям із сфери IT. Футуристичний простір — це завжди і така собі інтрига, такому інтер'єру «подобається» ставити загадки та головоломки. Абстрактні лінії змушують уяву працювати ще посилено. Саме тому футуризм рекомендований для офісів, чиї співробітники постійно стикаються з неординарними завданнями, вирішення яких потребує креативного мислення.

4. Стиль лофт
Стиль лофт у дизайні офісу говоритиме відвідувачам про те, що ваша компанія далека від шаблонності, а її співробітники – це виключно творчі особистості. Такий стильовий напрямок досить неформальний, а тому його краще вибирати тим компаніям, у яких не прийнято жорсткої ієрархії та суворої субординації. Найчастіше лофтові інтер'єри вибирають телестудії, редакції модних журналів та дизайн-студії. Ремонт такого офісу може бути бюджетним, адже тут не потрібно сильно витрачатися на обробку. Меблі зазвичай або сучасні, або штучно зістарені. У декорі тут важливо уникати нудних та банальних рішень. Від офісу в стилі лофт має залишатися відчуття, що ви потрапили до майстерні художника чи скульптора.