Вощина – це восковий лист, де з двох сторін зроблені денця у формі шестикутника. У них бджола збирає мед. У природі бджола сама виготовляє стільники, але це забирає в неї багато дорогоцінного часу. Тому дбайливий бджоляр допомагає комахам і купує або виробляє воскові листи з видавленими фігурами за допомогою вальців для виготовлення вощини у домашніх умовах.

Навіщо надавати вощині спеціальну форму?

Коли рамки з вощиною розміщуються у середину вулика, тоді бджоли поступово витягують з неї стільники. Це полегшує працю трудівниць, перешкоджає роїнню, забезпечує приплід та врожай. Зазвичай – це тонкий восковий лист, на його поверхні видавлюються неглибокі шестигранні осередки. Вкладання рамок у вулик полегшує кількість завдань комах, набагато збільшує медозбір. Цей замінник комахи спокійно сприймають у своєму вулику і починають будувати з цього матеріалу. Процес будування просувається значно скоріше, ніж у природі. Такий восковий лист несе певні переваги:

  • перешкоджає роїнню;
  • розширює гніздо;
  • покращує розплід;
  • підвищує продуктивність;
  • зберігає здоров'я робочої бджоли.

Такі маніпуляції з вощиною відповідають за стан здоров'я сім'ї, зберігають сили бджоли.

Методи виготовлення вощини

Лиття воскових пластин – найбільш простий і сучасний спосіб виготовлення. Найбільш поширений метод, який використовується пасічниками з виготовлення вощини – ручні вальці. Вони містять гравіровану поверхню. Коли листи теплого воску прокатуються крізь них, отримується вощина необхідної товщини. Також є метод виготовлення вощини, користуючись матрицею. Її можливо виготовити вдома з силікону, а потім використовувати як прес. На поверхню наливають розплавлений віск, ретельно притискають. Чекають охолодження і знімають готову вощину.

Виготовлення вощини в обох варіантах, плюси та мінуси

Вальці мають барабан, на ньому є гранули у вигляді сот. Коли пропускається восковий лист, то на гладкій поверхні, завдяки гравіювання, залишається конфігурація денця сот, імітуючи їх форму. Для цього восковий лист прокочують вручну або за допомогою електроприводу через гладкі вальці, досягаючи необхідної товщини. Потім пропускають через гравіювальні вальці. При застосуванні преса з виготовлення вощини застосовуються прикріплені на ньому 2 пластини з бортиками – з гіпсу, силікону, гуми та металеві. На поверхню матриці виливається розплавлений віск. Готовий виріб формується за допомогою стискання. Після застигання, зміцніла маса виймається й закріплюється на металевій вафельниці. Мінус цього методу – низька продуктивність. Плюс у тому, що сформувати у такий спосіб отримання вощини в умовах дому – легко з компактними апаратами. Завдяки вальцям з'являється можливість отримати більший об'єм вощини за короткий час, а прес с матрицею – це просте і економічне рішення для невеликої пасіки.

Придбання вальців для виготовлення вощини і матриць

Усім бджолярам пропонується зручно придбати вальці і матриці для самостійного виготовлення вощини на сайті магазину ПаркПлюс. Поміж іншим у магазині є великий вибір вощини, рамок і комплектуючих. Діє швидка доставка по Україні.

Короткий опис: причини наділяти вощину спеціальною формою. Методи виготовлення вощини для рамок. Як це робиться, плюси і мінуси вальців та матриць для вощини. Зручне придбання.