киберполиция, телеканал, сетьКіберполіція викрила злочинну групу у створенні веб-ресурсу, що незаконно транслював більше 700 телеканалів. До складу злочинної групи входило троє осіб. Поліцейські вже провели санкціоновані обшуки у їх помешканнях. Вирішується питання про оголошення зловмисникам про підозру. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Працівники Карпатського управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Львівщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області, викрили групу осіб у порушенні авторських прав групи українських телеканалів.

Працівники кіберполіції встановили, що неправомірне розповсюдження програм мовлення українських товариств здійснювалося за допомогою спеціально створеного веб-ресурсу. За його допомогою здійснювалося розповсюдження плейлистів доступу, за технологією IPTV, з порушеннями авторських прав правовласників.

До створення та адміністрування медіа ресурсу були причетні мешканець Львівщини та два його спільника з Одещини. Для поширення інформації про діяльність ресурсу зловмисники зазвичай використовували інші сайти в мережі Інтернет та тематичні форуми, де пропонували за щомісячну платну підписку пакет із понад 700 телеканалами мовлення.  Для зв’язку з клієнтами вони використовували телефонну лінію, а також форму зворотного зв'язку.

Ролі учасників групи були чітко розподілені. Один із членів злочинної групи займався комунікаціями з клієнтами. Інший – підтримував технічне обладнання ресурсу у справному стані та забезпечував його безперебійну роботу. Третій учасник групи здійснював загальне налаштування, організацію маршрутизації потоків та роботи мережі. Також до його обов’язків входило перехоплення потоків мовлення та їх спрямування на орендовані заздалегідь віртуальні сервери, звідки й здійснювалось їх розповсюдження кінцевим користувачам.

На Львівщині та Одещині, за місцем проживання зловмисників, працівники кіберполіції провели декілька санкціонованих обшуків. За їх результатами вилучено частину обладнання, що використовували зловмисники для адміністрування та забезпечення діяльності піратського веб-ресурсу. Також, виявлено документацію та чорнові записи. Вилучену техніку направлено на експертизу. Ще частина інформації, за допомогою якої здійснюється адміністрування піратського веб-ресурсу знаходилася на віртуальних серверах, зареєстрованих за кордоном. Наразі працівники кіберполіції працюють над тим, аби припинити роботу протиправного Інтернет-ресурсу повністю.

Триває досудове розслідування за раніше розпочатим кримінальним провадженням за ч. 3 ст.176 (Порушення авторського права і суміжних прав) КК України. Правопорушникам загрожує до шести років ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

1d76a4cb17ac20a3bd03cab3f9d474eb.md.jpg 032ffc63f15dfc9e7c160e8bcadef7b9.md.jpg da02af9647f1ba8f8067acc1a1a223f5.md.jpg


Киберполиция разоблачила преступную группу на создании веб-ресурса, который незаконно транслировал более 700 телеканалов. В состав преступной группы входило три человека. Полицейские уже провели санкционированные обыски в их квартирах. Решается вопрос об объявлении злоумышленникам о подозрении. Об этом сообщает Департамент киберполиции Национальной полиции Украины.

Работники Карпатского управления Департамента киберполиции совместно со следователями полиции Львовщины, под процессуальным руководством прокуратуры Львовской области, разоблачили группу лиц в нарушении авторских прав группы украинских телеканалов.

Работники киберполиции установили, что неправомерное распространение программ вещания украинских обществ осуществлялось с помощью специально созданного веб-ресурса. С его помощью осуществлялось распространение плейлистов доступа по технологии IPTV, с нарушениями авторских прав правообладателей.

К созданию и администрированию медиа ресурса были причастны житель Львовщины и два его сообщника из Одесской области. Для распространения информации о деятельности ресурса злоумышленники обычно использовали другие сайты в сети Интернет и тематические форумы, где предлагали за ежемесячную платную подписку пакет из более 700 телеканалами речи. Для связи с клиентами они использовали телефонную линию, а также форму обратной связи.

Роли участников группы были четко распределены. Один из членов преступной группы занимался коммуникациями с клиентами. Другой - поддерживал техническое оборудование ресурса в исправном состоянии и обеспечивал его бесперебойную работу. Третий участник группы осуществлял общие настройки, организацию маршрутизации потоков и работы сети. Также в его обязанности входил перехват потоков речи и их направление на арендованные заранее виртуальные серверы, откуда и осуществлялось их распространение конечным пользователям.

На Львовщине и Одесской области, по месту жительства злоумышленников, работники киберполиции провели несколько санкционированных обысков. По их результатам изъята часть оборудования, которые злоумышленники использовали для администрирования и обеспечения деятельности пиратского веб-ресурса. Также, выявлена документация и черновые записи. Изъятая техника направлена на экспертизу. Еще часть информации, с помощью которой осуществляется администрирование пиратского веб-ресурса, находилась на виртуальных серверах, зарегистрированных за рубежом. Сейчас сотрудники киберполиции работают над тем, чтобы прекратить работу противоправного Интернет-ресурса полностью.

Продолжается досудебное расследование по ранее начатым уголовным производством по ч. 3 ст.176 (нарушение авторского права и смежных прав) УК Украины. Правонарушителям грозит до шести лет заключения с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет или без такового.