Грибовичский полигон, рекультивацияЛьвівська мерія розповіла про плани на Грибовицький полігон. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

Львів має намір провести якісну, за європейськими стандартами рекультивацію одного з найбільших полігонів ТПВ в Україні. Цього року підсилено та нарощено дамби озер збірників фільтрату, збільшено продуктивність станції очистки фільтрату до 250 м3, влаштовано 15 моніторингових свердловин для проведення досліджень кількості та якості біогазу, що утворюється на полігоні; влаштовано два пожежні резервуари ємністю 75 м3 кожен, влаштовано пожежні щити. Тривають роботи з влаштування захисної дамби та захисного валу; влаштування під’їзної дороги; системи збору фільтрату по всьому периметру тіла полігону та системи відведення чистих атмосферних вод; відновлення роботи 33 спостережних свердловин та влаштування 4 додаткових спостережних свердловин.

До кінця року планується підписання договору з компанією-переможцем у конкурсі зі спорудження та експлуатації системи дегазації Грибовицького сміттєзвалища, що є одним з ключових кроків першого етапу рекультивації. Роботи зі спорудження системи дегазації буде розпочато вже наступного року.

Рекультивація загалом триватиме у два етапи. Протягом 2019−2020 плануються проведення технічної рекультивацію (на частині ділянки) — це терасування та вирівнювання полігону, облаштування очисти фільтрату, облаштування ділянки для збору біогазу, облаштування захисного екрану поверхні полігону. Протягом 2020−2021 буде проведено біологічну рекультивацію: закінчення технічної рекультивації по всій території полігону, створення рекультиваційного покриття на всій поверхні полігону, створення рослинного шару на всій площині. Зараз, відповідно до процедури міжнародних закупівель, визначеної ЄБРР, оголошено двостадійний тендер на поставку та монтаж обладнання з очистки фільтрату (потужністю до 300 м3/добу).


Львовская мэрия рассказала о планах на Грибовичский полигон. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Львов намерен провести качественную, по европейским стандартам рекультивацию одного из крупнейших полигонов ТБО в Украине. В этом году усилены и наращены дамбы озер сборников фильтрата, увеличена производительность станции очистки фильтрата до 250 м3, устроено 15 мониторинговых скважин для проведения исследований количества и качества биогаза, образующегося на полигоне; устроены два пожарных резервуара емкостью 75 м3 каждый, устроено пожарные щиты. Продолжаются работы по устройству защитной дамбы и защитного вала; устройство подъездной дороги; системы сбора фильтрата по всему периметру тела полигона и системы отвода чистых атмосферных вод; восстановление работы 33 наблюдательных скважин и устройство 4 дополнительных наблюдательных скважин.

До конца года планируется подписание договора с компанией-победителем в конкурсе по сооружению и эксплуатации системы дегазации Грибовичской свалки, что является одним из ключевых шагов первого этапа рекультивации. Работы по сооружению системы дегазации начнутся в следующем году.

Рекультивация в целом будет проходить в два этапа. В течение 2019-2020 планируются проведение технической рекультивации (на части участка) - это террасирование и выравнивание полигона, обустройство очисти фильтрата, обустройство участка для сбора биогаза, устройство защитного экрана поверхности полигона. В течение 2020-2021 будет проведена биологическая рекультивация: окончание технической рекультивации по всей территории полигона, создание рекультивационного покрытия на всей поверхности полигона, создание растительного слоя на всей плоскости. Сейчас, согласно процедуре международных закупок, определенной ЕБРР, объявлен двухстадийный тендер на поставку и монтаж оборудования по очистке фильтрата (мощностью до 300 м3 / сут).