утепление домовУ Львівській мерії підготували проект рішення виконавчого комітету, яким передбачена:

  • заборона утеплення будинків, які є пам'ятками архітектури;
  • заборона клаптикового утеплення фасадів;
  • для проведення утеплення в будинках, які знаходяться в межах історичного ареалу, але не є пам'ятками архітектури, необхідно буде отримати дозвіл управління охорони історичного середовища.

"У червні 2017 року була прийнята постанова Кабінету міністрів, якою затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів. До цієї постанови, в кінці минулого року, були внесені доповнення, згідно яких не зажадає узгодження утеплення фасадів будинків. Цими доповненнями передбачено не тільки утеплення фасадів, але і дахів, підвалів, цоколів. З точки зору ефективного енергозбереження - все правильно, але архітектурі в історичних містах такий підхід може завдати значної шкоди, адже декор будівель буде повністю знищений. Адже ми знаємо випадки, коли в будинках, які не є ні пам'ятниками архітектури і не мають історичної цінності, проводять клаптеві утеплення, клаптеві забарвлення, це не додає як краси будинкам, так і не сприяє енергозбереженню", - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Проект рішення буде винесено на розгляд виконавчого комітету після всіх юридичних узгоджень. Коли це рішення буде прийнято виконкомом, його надішлють до Кабінету міністрів для ознайомлення.


Во Львовской мэрии подготовили проект решения исполнительного комитета, которым предусмотрены:

  • запрет утепление домов, которые являются памятниками архитектуры;
  • запрет лоскутного утепления фасадов;
  • для проведения утепления в домах, которые находятся в пределах исторического ареала, но не являются памятниками архитектуры, необходимо будет получить разрешение управления охраны исторической среды.

"В июне 2017 г. было принято постановление Кабинета министров, которым утвержден перечень строительных работ, не требующих получения разрешений. К этому постановлению, в конце прошлого года, были внесены дополнения, согласно которым не требует согласования утепление фасадов домов. Этими дополнениями предусмотрено не только утепление фасадов, но и крыш, подвалов, цоколей. С точки зрения эффективного энергосбережения - все правильно, но архитектуре в исторических городах такой подход может нанести значительный ущерб, ведь декор зданий будет полностью уничтожен. Ведь мы знаем случаи, когда в домах, которые не являются памятниками архитектуры и не имеют исторической ценности, проводят лоскутные утепления, лоскутные окраски, это не добавляет как красоты домам, так и не способствует энергосбережению", - рассказала Лилия Онищенко, начальник управления охраны исторической среды Львовского горсовета.

Проект решения будет вынесен на рассмотрение исполнительного комитета после всех юридических согласований. Когда это решение будет принято исполкомом, его направят в Кабинет министров для ознакомления.